פנייה למבקר: בדוק את הצטרפות רפי איתן לפגישותיו של נשיא אוגנדה בארץ

התנועה לאיכות השלטון פנתה למבקר המדינה בעקבות הפרסום הבוקר ב"הארץ" לפיו השר לשעבר הצטרף לפגישות רשמיות עם הנשיא, כדי לקדם את עסקיו הפרטיים

ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד

התנועה לאיכות השלטון פנתה היום (ראשון) למבקר המדינה וביקשה לבדוק את עניין הצטרפותו של השר לשעבר ואיש העסקים בהווה רפי איתן לפגישות רשמיות של נשיא אוגנדה עם ראש הממשלה ונשיא המדינה.

הבוקר פורסם ב"הארץ" כי על אף שאיתן הוא כיום איש עסקים פרטי עם פעילות עסקית באוגנדה, הוא לקח חלק בפגישות שקיים הנשיא האוגנדי יוברי מוסווני בירושלים ואף הגיע לקבל את פניו בנתב"ג.

במכתב למבקר המדינה כתבה התנועה לאיכות השלטון כי במידה והפרסום נכון, יש לבדוק "כיצד איש עסקים פרטי מצליח לזמן עצמו לפגישות בהשתתפות ראשי המדינה, לכאורה לשם קידום עסקיו הפרטיים ומבלי שיוזמן אליהן על ידי גורם רשמי כלשהו... לפי הפרסומים עולה חשש, לכאורה, כי איתן ניסה לקדם בפגישות אלה את עסקיו האישיים".

רפי איתן (מימין) ושמעון ב-2006. איתן ביקר כמה פעמים באוגנדה, האחרונה בהן לפני חודשיים צילום: תומר אפלבאום

התנועה לאיכות השלטון כתבה למבקר המדינה כי "ככל שיש אמת בפרסומים, יש טעם לערוך בדיקה אודות פרטיה של פרשה זו. בין השאר יש לבדוק כיצד זה נוצר מצב שבו יכול מר איתן, שהינו איש עסקים פרטי, לקוות שבהרמת טלפון פשוטה יוכל להצטרף לפגישות שעורכים ראש הממשלה ונשיא המדינה עם נשיא מדינה זרה - כאמור, ככל הנראה במטרה לקדם את עסקיו הפרטיים... ההיענות לבקשתו צריכה לכל הפחות להדליק נורה אדומה באשר לאופן שבו מוכנסים אזרחים מן השורה בסוד ענייני הציבור, ובאשר לאופן שבו נוקטים ראשי המדינה איפה ואיפה בקידום ענייניהם של אזרחים מסוימים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ