הפרס למידן: ימונה לאחראי נושא השבויים והנעדרים

מידן, שתיווך בעסקת שליט, יחליף את אלוף (מיל') אילן בירן שביקש לפרוש מתפקידו אחרי כהונה בת 10 שנים

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

ראש הממשלה בנימין נתניהו מינה היום (ראשון) את דוד מידן למתאם מטעמו לנושא השבויים והנעדרים. מידן יחליף את אלוף (מיל') אילן בירן, אשר ביקש לפרוש מהתפקיד אחרי כהונה בת 10 שנים. רה"מ בירך את בירן על תרומתו הרבה למאמץ להשיב את שבויי צה"ל ונעדריו לביתם.

"בפעילותך הפגנת כהרגלך בהירות מחשבה, לצד ראייה רחבה, אנושיות והבנה עמוקה לצרכי האדם, המשפחה והעם. בטוחני שתמשיך ותתרום עוד לאורך שנים בסוגיות מרכזיות לביטחונה של מדינת ישראל ולאיתנה", אמר נתניהו לבירן שציין כי ישמח לעמוד לרשות מידן ולסייע לו ככל שיידרש.

דוד מידן מונה על ידי נתניהו למתווך בעסקת שליט לפני כמה חודשים. מידן החליף את חגי הדס שביקש לפרוש מהתפקיד בשל תחושתו שהממשלה לא תעניק לו גיבוי פוליטי לקידום העסקה. מידן היה איש מוסד ששימש במשך שנים כקצין איסוף באגף להפעלת סוכנים "צומת", ובתפקידו האחרון כראש "תבל", האגף לתיאום וקישור בין המוסד לשירותים חשאיים עמיתים. מתוקף תפקידו הוא הכיר את ראשי המודיעין המצרי, עובדה שסייעה לו לנהל את המגעים לשחרור שליט. למעשה, מידן הוא הגורם שנהנה מפירות ההצלחה, שניטעו בראשונה על ידי עופר דקל, המתווך שמונה על ידי ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ