במוקד הסנקציות החדשות נגד איראן: התעשייה והבנקים

היום צפויות ארה"ב, בריטניה וקנדה להודיע על שורה חדשה של עיצומים; גם מדינות האיחוד האירופי צפויות להודיע על צעדי ענישה משלהן

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

ארה"ב, בריטניה וקנדה צפויות להודיע היום (שני) על שורה של סנקציות מתואמות נגד איראן, בעקבות מאמציה לפתח פצצה גרעינית. לפי הדיווח באי-בי-סי ניוז, גם מדינות האיחוד האירופי צפויות להיפגש בקרוב כדי לשקול להטיל סנקציות משלהן.

בכירים אמריקאים אמרו שמטרת הסנקציות החדשות היא לפגוע ביכולת של איראן לפתח תוכנית גרעינית, כמו גם לצמצם פערים מרכזיים שאפשרו לה להמשיך בתוכנית למרות הסנקציות הנוכחיות שהוטלו עליה.

מחלקת המדינה האמריקאית צפויה להטיל סנקציות על התעשייה הפטרוכימית של איראן. תעשייה זו משמשת לרוב לייצור חומרים פלסטיים וסינתטיים, אך טהראן הגבירה את השימוש בתעשייה גם לזיקוק נפט, דבר המאפשר לה "לעקוף" את הסנקציות הנוכחיות. בעקבות הסנקציה החדשה, מקווים האמריקאים, חברות זרות ימנעו מלהשקיע בתעשייה הפטרוכימית של איראן, דבר שיפגע קשות בתחום האנרגיה שלה.

נשיא איראן אחמדינג'אד במתקן העשרת האורניום בנתנזצילום: אי-פי

כמו כן, משרד האוצר האמריקאי צפוי להודיע על "דאגה מכך שהמערכת הפיננסית האיראנית משמשת להלבנת כספים". כך, יוכל המשרד לדרוש מבנקים אמריקאים לוודא שהחשבונות הזרים שלהם לא סוחרים באופן ישיר עם איראן. בעקבות צעד זה, גם מוסדות פיננסיים זרים יחשבו פעמיים לפני שיסחרו עם איראן.

בנוסף, בריטניה וקנדה צפויות להכריז על צעדים חד צדדים שיגבילו את גישתה של איראן לכלכלות שלהן. בריטניה, כנראה, כלל לא תאפשר לטהראן גישה למגזר הפיננסי שלה.

Read this article in English: Report: U.S., U.K., and Canada set to announce new Iran sanctions

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ