ליברמן באולטימטום לנתניהו: הריסת מגרון - עילה לפירוק הממשלה

שר החוץ הציב בישיבת סיעת "ישראל ביתנו" את תנאיו העיקריים להמשך שותפותה בקואליציה. "מגרון אינו מאחז בלתי חוקי", אמר ליברמן

יוסי ורטר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יוסי ורטר

שר החוץ אביגדור ליברמן הציב היום (שני) את תנאיו העיקריים להמשך שותפותה של מפלגת "ישראל ביתנו" בקואליציה: השארת המאחזים מגרון וגבעת אסף על מקומם, והמשך הקפאת העברת הכספים לרשות הפלסטינית. בישיבתה השבועית של סיעת ישראל ביתנו בכנסת, הצהיר ליברמן כי מבחינתו הקואליציה תוכל לצלוח בשלום את מושב החורף של הכנסת, שהחל בתחילת החודש, אלא אם יפורקו המאחזים מגרון וגבעת אסף, ותחודש העברת הכספים לרשות.

ליברמן אמר לחברי סיעתו כי הבהיר את עמדתו זו לראש הממשלה נתניהו. "מגרון אינו מאחז בלתי חוקי" אמר. "זהו ישוב, שכשהוא הוקם, עמדו ליד אבן הפינה שלו שר הביטחון דאז משה ארנס ואלוף פיקוד המרכז. איך הוא הפך למאחז בלתי חוקי פתאום? כי עורכת הדין טליה ששון חיברה דו"ח ואחר כך התמודדה לכנסת בשורות מרצ? בגלל זה צריך להרוס ישוב שלם, ש-30% אחוזים מתושביו הם אנשי כוחות הביטחון? שמאז הקמתו ילדים נולדו בו והלכו גם לצבא?"

ליברמן אמר כי זוהי עמדתו גם לגבי הישוב גבעת אסף. מבחינתו, הבהיר, הרס אחד או שניים מהישובים הללו תהיה עילה לפרוק הממשלה. "לא רק ישראל ביתנו תפרוש, גם לא מעט מחברי הליכוד לא יוכלו לחיות עם מצב כזה".

הוא המשיך ואמר לחברי סיעתו כי "קו אדום" נוסף שלו הוא העברת הכספים לרשות הפלסטינית. אתמול החליטו חברי השמינייה, שליברמן חבר בה, להמשיך בהקפאת הכספים. ליברמן הסביר לחבריו כי העברת הכספים היא בלתי מתקבלת על הדעת, לנוכח ההתפתחויות ברשות: "הם הולכים לממשלה עם החמאס, הם מוציאים החוצה את ראש הממשלה סאלם פיאד, שהוא איש הגיוני ומתון. הם נתנו מענק של 5,000 דולרים לכל אחד מהמחבלים ששוחררו בעסקת שליט, והם רוצים לבנות לכל אחד מהם דירה. נאמר שכל דירה כזו עולה כמה אלפי דולרים. תכפילו זאת באלף. מאיפה יבוא הכסף? ממה שאנחנו נעביר להם. בשום אופן לא נסכים לחידוש העברת הכספים בתנאים הללו".

עשו לנו לייק בפייסבוק וקבלו את העדכונים והפרשנויות של הארץ ישירות אליכם

צילום: רויטרס

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ