אהרונוביץ': יש חשש מרצח פוליטי נוסף

השר לביטחון פנים התייחס בכנסת לפעולות תג המחיר האחרונות וההתנכלויות לפעילי שלום עכשיו. "השב"כ והמשטרה חייבים להיות ערניים"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' (ישראל ביתנו) אמר היום (רביעי) בכנסת כי קיים חשש לרצח פוליטי נוסף. אהרונוביץ' אמר את הדברים בעקבות שאילתא דחופה שהגיש חבר הכנסת יצחק (בוז'י) הרצוג בעקבות ההתנכלות החוזרת ונשנית לחגית עופרן, פעילת שלום עכשיו, וכלפי הארגון.

אהרונוביץ סיפר לחברי הכנסת כי "המשטרה פתחה בחקירה נמרצת ועצרה חשוד שעודנו במעצר. התיק עדיין מצוי בחקירה. אגף החקירות עושה כל שאל ידו למנוע מעשים כאלו ולחקור עד תום את שהתרחש. בנוסף, מונה צוות חקירה מיוחד וכוחות מיוחדים לטיפול בפשעי שנאה. מתקיימות הערכות מצב סדורות ביחס לאישים מאוימים ואני אישית מפקח על הפעולות".

עוד הוסיף אהרונוביץ' כי "סל האבטחה ניתן למאוימים שידוע למשטרה לגביהם ובכלל זה על אישי ציבור ומערכת אכיפת החוק. לאנשים ספציפיים שחשים מאוימים הם חייבים להגיש תלונה במשטרה והיא נוקטת בצעדים מוגברים. לגבי הסכנה לרצח פוליטי נוסף - זו אכן שאלה. מתפקידי להיות מודאג. החשש קיים. גם אנחנו וגם השב"כ, מתפקידנו להיות ערניים ולבצע את כל הפעולות. מדובר בחשש בכל קשת המפה הפוליטית".

משיחה עם עופרן, אשר לפני כמה שבועות רוססו כתובות תג מחיר בביתה, שביניהן "רבין מחכה לך" ו"חגית עופרן ז"ל", עולה כי אכן עלתה רמת האבטחה. לדברי עופרן, "לפי מה שאני מבינה המשטרה הגבירה את הפטרולים באזור הבית שלי. הם הקימו צוות חקירה מיוחד לטיפול במקרה והמפכ"ל מינה איש קשר מטעמו שיעמוד אתנו בקשר". על אף הצעדים, עופרן לא חשה עלייה בביטחון האישי: "בגלל שקיבלתי כל כך הרבה תשומת לב יש לי תחושה קצת יותר מאוימת. יותר אנשים מזהים אותי, וגם מכיוון שהם כבר ביקרו אצלי פעמיים התחושה הסוביקטיבית שלי היא שאני צריכה להיות יותר ערנית לגבי מה שקורה סביבי".

חושש. אהרונוביץ'צילום: אפלבאום תומר

עשו לנו לייק בפייסבוק וקבלו את העדכונים והפרשנויות של הארץ ישירות אליכם

ח"כ אריה אלדד (האיחוד הלאומי), גינה את ריסוס הכתובות אך שאל: "ארגון שלום עכשיו הצטרף לעתירה בארה"ב כדי להוציא את ירושלים ממדינת ישראל - האם אין חשש לעבירה מסוג בגידה? מה ייעשה והאם יוקצו כוחות לחקירה בנושא?". אהרונוביץ' השיב לאלדד כי "הסוגיה הזו לא מונחת לפניי, צריך להעביר את הדברים למשטרה, שתחליט אם לפתוח בחקירה".

ח"כ מסעוד גנאים (רע"מ-תע"ל) שאל: "הייתה פעולת תג מחיר לפני חודשים בטובא זנגריה והיו עצורים ששוחררו - מה נעשה בנושא? הגיע הזמן לטפל בשורש התופעה, ברבנים שנותנים לגיטימיות ובראשם הרב של צפת". אהרונוביץ השיב לגנאים כי "המשטרה יודעת את הכיוון הכללי של המבצעים אך צריך להביא את הראיות. לתיק יש עדיפות עליונה כמו לכלל האירועים המכונים תג מחיר- בארץ וביהודה ושומרון. יש התקדמות יפה מאוד בסך כל התיקים".

לפני שבועיים רוססו כתובות "תג מחיר" בקירות הבניין בו מתגוררת חגית עופרן.  שכניה של עופרן גילו את הכתובות ודיווחו על כך לעופרן, והיא מיהרה להזעיק כוח משטרה שפתח בחקירת האירוע.

מלבד ריסוס הכתובות על ביתה של עופרן, הושחת כלי רכב שחנה מחוץ לבניין בו היא מתגוררת שעליו מודבקת מדבקה עם הכיתוב "שלום". ארבעת צמיגי המכונית נוקבו, והפח שלה הושחת.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ