בלייר: מהקפאת הכספים לרשות מרוויחים המתנגדים לשלום

נציג האיחוד האירופי הזהיר כי בקרוב יאזול לרשות הכסף לדלק לניידות המשטרה ליברמן: ישראל תנתק כל קשר עם ממשלת אחדות פלסטינית

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

שליח הקוורטט למזרח התיכון טוני בלייר מותח היום (רביעי) ביקורת חריפה על הקפאת כספי המסים הפלסטינים בידי ישראל. "מי שמרוויח מהקפאת הכספים הם אלה שמתנגדים לשלום ולשיתוף הפעולה הישראלי-פלסטיני", אמר בלייר. "אני קורא לממשלת ישראל להעביר את כספי המסים לידי הרשות הפלסטינית ללא כל עיכוב נוסף".

גם שגריר האיחוד האירופי בישראל אנדרו סטנדלי, בתדרוך לכתבים בירושלים, קרא לשחרר את כספי המסים, שישראל מקפיאה יותר מחודש, מאז קבלתה של פלסטין לארגון אונסק"ו. "זהו כסף פלסטיני, ועל פי ההסכמים ישראל מחויבת להעביר אותו", אמר השגריר. "אי העברת הכסף משפיע לרעה על יכולתה של הרשות לספק שירותים ולשמור על הביטחון. האיחוד האירופי העביר הרבה כסף לבניית מוסדות הרשות הפלסטינית, והקפאת הכספים מסכנת את ההשקעה שלנו".

עשו לנו לייק לקבלת כל העדכונים והפרשנויות, ישירות לפייסבוק

שוטרים פלסטינים ברמאללהצילום: כפרי ניר

ראש משלחת האיחוד האירופי לאימון כוחות המשטרה הפלסטינית, הנריק מלמקוויסט, הזהיר בתדרוך כי הקפאת הכספים גורמת נזק לפעילות השוטפת של המשטרה הפלסטינית בגדה. "בקרוב להקפאת הכספים תהיה השפעה על תשלום משכורות לשוטרים, ואף לרכישת דלק למכוניות המשטרה", אמר. "אם זה יימשך בטווח הארוך, אנחנו עלולים לראות בעיה מוראלית במשטרה הפלסטינית שתפגע במחויבות למלחמה בטרור".

קודם לכן אמר שר החוץ אביגדור ליברמן, בפגישה עם שר החוץ של מונטנגרו בירושלים, כי אם תקום ממשלת אחדות פלסטינית בין החמאס והפתח, שלא תקבל בצורה חדה וברורה את תנאי הקוורטט, "ישראל לא תכיר בה, לא תנהל איתה שום דיאלוג ולא תעביר לה אפילו שקל אחד". מנגד, ראש משלחת האיחוד האירופי לאימון המשטרה הפלסטינית אמר היום כי הקפאת כספי המסים הפלסטינים על ידי ישראל פוגעת בפעילות המשטרה הפלסטינית בגדה המערבית.

ליברמן הוסיף שיו"ר הרשות מחמוד עבאס (אבו-מאזן) מפעיל לחץ אדיר על הקהילה הבינלאומית על-מנת שישראל תעביר כסף לרשות, אך באותו הזמן הוא פועל במרץ להקמת ממשלה יחד עם החמאס, שאינו מכיר בדרישות הקהילה הבינלאומית להפסיק את הטרור ולכבד את ההסכמים שנחתמו עם ישראל, ואף ממשיך לקרוא להשמדתה של מדינת ישראל. "ישראל לא תעביר כספים למי שמעוניין בחיסולה, ואם אבו-מאזן יהיה שותף של החמאס, ברור שהוא איננו שותף לשלום", אמר ליברמן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ