מאסרי עולם לרוצחי כריסטין לוקן

ביהמ"ש גזר את דינם של שני הפלסטינים שרצחו את התיירת האמריקאית סמוך לבית שמש. השניים הם חברי חוליה מהשטחים שרצחה גם את נטע שורק

עוז רוזנברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עוז רוזנברג

בית המשפט המחוזי בירושלים גזר הבוקר (חמישי) את דינם של כיפאח גנימאת ואיברהים גנימאת, שרצחו לפני שנה את כריסטין לוקן, בעת שטיילה ביער מטע הסמוך לבית שמש. על כיפאח, שהורשע גם ברצח של נטע בלאט-שורק לפני שנתיים, נגזרו שני מאסרי עולם ועוד 60 שנים במצטבר. על איברהים נגזרו מאסר עולם ועוד 16 שנים במצטבר. השניים הם חברי חוליה פלסטינית מהשטחים, שחבריה נעצרו והואשמו בשני מעשי הרצח ופשעים חמורים נוספים.

ב-18 בדצמבר שנה שעברה הלכו לוקן וחברתה קייט וילסון לטיול באיזור המושב מטע. הן הותקפו על ידי שני כיפאח ואיברהים, שדקרו אותן בכל חלקי גופן. לוקן מתה מפצעיה ווילסון נפצעה באורח קשה. היא התחזתה למתה וכך הצליחה לחמוק מהתוקפים. בכוחותיה האחרונים, היא הגיעה למשפחה שטיילה באזור, שהזעיקה את כוחות הביטחון.

בגזר הדין כתב השופט יעקב צבן: "מעשיהם קשים ואכזריים, בלי נסיבות מקלות, להיפך. כיפאח הביע אכזריות ואדישות לזולת ורשעות אין סוף". חברתה של לוקן, קיי וילסון, שכאמור טיילה עימה ביום הרצח, מחאה כפיים עם הישמע גזר הדין וצעקה "עם ישראל חי". לאחר הדיון אמרה וילסון: "עונש מוות זה לא מספיק, אין עונש שמתאים לרשע הזה. אלה אנשים מתים, הם לא מביעים חרטה או צער".

כיפאח גנימאתצילום: משטרת ישראל

לדיון בבית המשפט הגיעו גם הוריה של נטע בלאט-שורק ז"ל (52), שנרצחה סמוך למנזר בית ג'מאל ליד בית שמש. אמה דינה אמרה לאחר הדיון: "צדק לא מחזיר את הילדים שלנו, בטוח שהם ישתחררו באיזשהו שלב. זה מעלה חשש ומתסכל מאוד". אביה של נטע, עמוס בלאט, אמר באירוניה: "הם נורא גיבורים, מוכרחים שניים בשביל להרוג אישה אחת". הוא הוסיף כי בעקבות הטרגדיה, התקרבו בני הזוג אל קיי וילסון. "עכשיו קיי היא חלקית הבת שלי" אמר עמוס. "נטע היתה הבת הגדולה, קיי היא הבת הקטנה".

ג'ואי אש, מנהל המחלקה הפנימית בפרקליטות המדינה, אמר לאחר הישמע גזר הדין כי הוא "שמח שבזכות עבודה טובה של המשטרה והשב"כ הפרשייה הסתיימה עם גזר דין מחמיר ונכון. אני מקווה שהנאשמים יבלו את שארית ימיהם בכלא".

כריסטין לוקן, שנרצחה בגיל 44, נולדה בטקסס בארצות הברית והתגוררה לפני הירצחה בנוטינגהאם שבאנגליה. בשנת 2007, היא הגיעה לראשונה לישראל במסגרת טיול לימודי שנקרא "לצעוד עם ישו בעולם היהודי". בהמשך, היא עזבה את תפקידה הבכיר במשרד החינוך האמריקאי והגיע ארצה כדי ללמוד עברית במסגרת קורס לעברית תנ"כית בקיבוץ צובה.

Read this article in English: Jerusalem court sentences 2 suspects in murder of American tourist

קיי וילסון (מימין) עם אמה של לוקן, הבוקר בביהמ"שצילום: כהן מגן גילי

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ