כבל הודיע ליחימוביץ': אתמודד על תפקיד יו"ר ההסתדרות

מקורבו של ח"כ עמיר פרץ שהתמודד בפריימריס מול יחימוביץ' ציין כי הוא לא יבקש את תמיכת המפלגה, הנתונה לסיעתו של היו"ר המכהן עופר עיני

אופיר בר-זהר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אופיר בר-זהר

חבר הכנסת איתן כבל ממפלגת העבודה מתכוון להתמודד על תפקיד יו"ר ההסתדרות מול עופר עיני. כבל הודיע הערב (חמישי) ליו"ר העבודה שלי יחימוביץ' על כוונתו, וציין כי אינו מבקש את תמיכת המפלגה.

ביום רביעי הבא תתקיים ועידת מפלגת העבודה במסגרתה עתידה יחימוביץ' להביא לאישור מוסדות המפלגה הסכם לפיו המפלגה תמשיך את השותפות עם סיעת עוגן של יו"ר ההסתדרות עופר עיני, ותתמוך בה בבחירות במאי. עיני תמך ביחימוביץ' כשזו התמודדה בבחירות לראשות העבודה, בעוד שכבל נחשב למקורב לח"כ עמיר פרץ שהפסיד לה באותה התמודדות.

כבל הבהיר כי הוא מעוניין להשיג תמיכה ממפלגות אחרות וכן מוועדים משמעותיים, ומקווה להוביל גוש חברתי ברוח ערכי המחאה שהתחוללה בקיץ האחרון. במכתב שכתב ליחימוביץ' הוא הסביר כי "אני בוחן ברצינות את האפשרות להתמודד לראשות ההסתדרות. המחאה החברתית שהתחוללה בקיץ הביאה עמה שיח חברתי כשבמרכזו ניצב נושא זכויות האדם העובד. בכוונתי להחזיר את השיח הזה גם אל ההסתדרות הכללית שכן בעיני זהו הבסיס לקיומה. מהיכרותי הארוכה איתך ועם עולמך האידיאולוגי אני משוכנע כי גם את חושבת כך. אי לכך החלטתי להוביל גוש חברתי על-מפלגתי גדול ולנסות ולהיאבק על תפקיד יו"ר ההסתדרות".

כבל הוסיף כי "בכוונתי לחבור אל מנהיגים חברתיים מכל רחבי השדרה הציבורית בישראל ולהציב את ההסתדרות כיעד הפוליטי הראשון של המחאה החברתית והערכים שהיא מייצגת. איני מבקש את תמיכתה של מפלגת העבודה במועמדותי שכן המחנה שאני מתכוון להוביל הוא מחנה על-מפלגתי שיכלול בתוכו ארגונים חברתיים, עמותות וגופים שונים המתחברים אל הערכים החברתיים בהם אני מאמין".

אולם למרות הצהרת הכוונות, על כבל לעבור משוכה משפטית לפני שיוכל להתמודד לתפקיד. זאת, מאחר שחברותו בהסתדרות לא היתה רציפה וחסרים לו שלושה חודשי חברות נוספים על מנת להתמודד על התפקיד.

מזכ"ל העבודה חיליק בר מסר בתגובה כי "ועידת מפלגת העבודה, שהיא הגוף הדמוקרטי הנבחר העליון, תכריע ביום רביעי בהצבעה דמוקרטית בסוגיית הבחירות להסתדרות. עם קבלת ההכרעה המפלגה תתייצב בכל הכח מאחורי כל החלטה שתתקבל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ