נתניהו: מקווים לייצב את הסכם השלום עם מצרים

ראש הממשלה התייחס בכנסת לאירועים האחרונים באזור: "גל איסלאמי שוטף את העולם הערבי אחרי שנות שלטון יציב, צריך לנהוג באחריות"

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הבוקר (שני) ליחסי ירושלים-קהיר על רקע הבחירות היום במצרים ולמהפיכות באזור. "גל איסלאמי שוטף את העולם הערבי אחרי עשרות שנים של שלטון צבאי יציב", אמר, "אי אפשר להעריך כמה זמן תימשך חוסר היציבות. צריך לנהוג באחריות ובזהירות זה לא הזמן למעשים פזיזים".

ראש הממשלה הוסיף כי "בשנים הקרובות המצב היציב שהכרנו הולך להשתנות. אם זה היציאה האמריקנית מעיראק, אם זה לוב שמאגר הנשק הגדול שלה מתבקע. המצב שהיה לא יהיה והולך להיות אתגר גדול יותר עבור ישראל. יש לזה השלכה על צרכי הביטחון שלנו. בהקשר המצרי אנחנו מקווים לייצב הסכם שלום עם מצרים. אנחנו פועלים בנושא הזה יחד עם ארצות הברית".

נתניהו התייחס גם לנושא הקפאת הכספים של הרשות. "אנחנו מזהים רגיעה בצד הפלסטיני במהלכים החד צדדיים. הם החליטו כרגע לעצור עם זה. במועצת הביטחון לא היינו זקוקים אפילו לוטו. אני לא יודע לחזות עד מתי אבל כרגע המהלך נעצר. אנו רואים שהשיחות עם החמאס הם מהלך טקטי טקסי שאין לו תוצאות קונקרטיות".

בניגוד להערכות, לעמדת מערכת הביטחון ולדעתם של נתניהו ורוב השרים, החליט בשבוע שעבר פורום שרי השמינייה להמשיך ולהקפיא את כספי המסים שישראל גובה עבור הרשות הפלסטינית. פקיד ישראלי בכיר ציין אז כי הסיבה להמשך ההקפאה היא המגעים בין אבו-מאזן לבין החמאס על הקמת ממשלת אחדות.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ