ליברמן נסוג: לא נפרוש בגלל העברת הכספים לרשות

לאחר שבשבוע שעבר איים שר החוץ בעזיבת הקואליציה אם יועברו כספי המסים לפלסטינים אמר היום: לא נפרוש אך נעשה הכל כדי שהכסף לא יעבור

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

שר החוץ, אביגדור ליברמן, הודיע היום (שני) בישיבת סיעת ישראל ביתנו כי היא תתנגד באופן נחרץ להעברת כספים לרשות הפלסטינית. בנוסף אמר ליברמן כי בכוונתו להביא ביום רביעי הקרוב את הצעת חוק העמותות להצבעה במליאה. עם זאת ליברמן הבהיר כי אין בכוונתו להציג אולטימטום או לייצר משבר בקואליציה.

בשבוע שעבר במהלך ישיבת סיעת ישראל ביתנו בכנסת אמר ליברמן כי העברת הכספים לרשות יחד עם פינוי המאחז מגרון וגבעת אסף הם קווים אדומים שאם ייחצו מפלגתו תעזוב את הממשלה. ליברמן חזר על דברים אלה גם בתדרוכים לכתבים, אולם בשבוע האחרון נסוג שר החוץ אט אט מאיומיו והיום הוא הבהיר באופן סופי שהעברת הכספים לא תהיה עילה לפירוק הקואליציה.

דבריו של ליברמן נאמרו על רקע מאמציו של ראש הממשלה בנימין נתניהו להפשיר את כספי המיסים לרשות הפלסטינית. מוקדם יותר היום הבהיר גורם בסביבת ראש הממשלה כי הוא מעוניין לבצע מהלך זה על רקע לאור העובדה שהפלסטינים הפסיקו הלכה למעשה את המהלכים החד צדדים במרבית הארגונים הבינלאומיים.

צילום: שפלן טס

  בדיון בוועדת החוץ והביטחון אמר ראש הממשלה כי "אנחנו מזהים רגיעה בצד הפלסטיני במהלכים החד צדדיים. הם החליטו כרגע לעצור עם זה. במועצת הביטחון לא היינו זקוקים אפילו לווטו. אני לא יודע לחזות עד מתי אבל כרגע המהלך נעצר. אנו רואים שהשיחות עם החמאס הם מהלך טקטי טקסי שאין לו תוצאות קונקרטיות".

  ליברמן הדגיש את דעתו הנחרצת בנושא ואמר כי "שמעתי הרבה הערות אינפנטיליות על זה שמדובר בכסף שלהם. כאילו שבכסף הזה מותר להם לרצוח או להטיף לרצח יהודים". ליברמן הוסיף כי בכסף מממנת הרשות מענקים ודירות למחבלים ואמר כי "נתנגד בתוקף לשחרור הכסף. אנחנו לא נפרוש מהממשלה ולא נייצר משבר אבל נעשה הכל כדי שהכסף לא יעבור".

  בכל אופן, נתניהו הבהיר כי ההחלטה בנוגע להקפאת הכספים תתקבל לאחר כינוס נוסף של הקבינט או הממשלה בנושא, והיא תיבחן מדי חודש. לדברי אנשי נתניהו אין לישראל עניין למוטט את הרשות הפלסטינית ולכן העברת הכספים היא צעד הכרחי..

  בעניין הצעת חוק העמותות אמר שר החוץ כי "בכוונתנו להעלות את החוק ביום רביעי. זוהי אדפטציה של החוק האמריקאי, אין לנו שום כוונה לוותר על החוק והציפייה שלי היא שהקואליציה תתחשב ברצוננו כמו שאנחנו מתחשבים ברצונותיה".

  Read this article in English: Lieberman: I'll do everything to stop release of Palestinian tax funds

  תגובות

  הזינו שם שיוצג באתר
  משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ