ליברמן: הפשרת הכספים לפלסטינים - החלטה שגויה שנבעה מלחץ

שר החוץ, שהיה היחיד שהתנגד בפורום השמינייה להעביר את כספי המסים לרשות, טען כי "ישראל הייתה צריכה להסביר את ההחלטה לקהילה הבינלאומית בצורה ברורה"

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

שר החוץ, אביגדור ליברמן, תקף היום (רביעי) את ההחלטה לשחרר את כספי המסים הפלסטיניים. בדיון בפורום השמינייה הבוקר הצביע ליברמן נגד ההחלטה. "ישראל היתה צריכה להסביר את ההחלטה לקהילה הבינלאומית בצורה ברורה, במקום לאפשר ללחצים להביא לקבלתה של החלטה שגויה", אמר ליברמן.

שר החוץ טען בשבועיים האחרונים כי יו"ר הרשות אבו מאזן צפוי להשתמש בכספי המסים כדי להעביר מענקים ל-450 המחבלים ששוחררו במסגרת עסקת שליט, וזאת במקום להשתמש בכספים כדי לשלם משכורות לאנשי כוחות הביטחון הפלסטיניים.

לאחר סדרה של דיונים ודחיות בפורומים שונים הפך פורום שרי השמינייה את החלטתו וקבע שיש לשחרר את כספי המסים הפלסטינים שהוקפאו לפני כחודש, בעקבות קבלתה של הרשות לארגון אונסק"ו.

עשו לנו לייק וקבלו חדשות, עדכונים ופרשנויות מהארץ לפייסבוק שלכם

בסך הכול, הוקפאו כמאה מיליון דולר שנגבו במהלך אוקטובר. שבעה משרי השמינייה תמכו בהחלטה, וליברמן, כאמור, התנגד. בנוסף החליטה השמינייה כי לא יהיה עיכוב בהעברת כספי המסים שנגבו במהלך נובמבר והם יועברו גם כן בימים הקרובים.

פקיד ישראלי בכיר אמר שבמהלך הישיבה הוחלט כי אם הפלסטינים יחדשו את מהלכיהם החד צדדיים באו"ם או יקימו ממשלת אחדות עם חמאס, ישראל תשקול לשוב ולהקפיא את כספי המסים. לדברי הפקיד, ישראל תעקוב אחרי העברת הכסף, ואם היא תגלה כי הכספים מועברים למחבלים, היא תקזז את הסכומים מהעברות כספים עתידיות.

שלשום נסוג שר החוץ מאיומו לעזוב את הממשלה אם הכסף יועבר. בישיבת סיעתו, ישראל ביתנו, הוא אמר כי יתנגד באופן נחרץ להעברת כספים אך הבהיר כי אין בכוונתו להציג אולטימטום או לייצר משבר בקואליציה.

Read this article in English: FM Lieberman denounces 'mistaken decision' to handover Palestinian tax money

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ