פרץ תוקף את עיני: מתכנן לעבוד אצל הטייקונים

עימות חריף בין ח"כ פרץ לשלי יחימוביץ' בוועידת המפלגה, בה קיבלה היו"ר את תמיכת החברים במועמדותו של עיני לקדנציה נוספת כיו"ר ההסתדרות

אופיר בר-זהר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אופיר בר-זהר

העימות בין יו"ר מפלגת העבודה שלי יחימוביץ' לבין עמיר פרץ הגיע הערב (רביעי) לשיא בוועידת המפלגה, בה קיבלה יחימוביץ' את תמיכת הפעילים במועמדותו מחדש של עופר עיני לתפקיד יו"ר ההסתדרות. מוקדם יותר השבוע ביקשו פעילי פרץ לדחות את הוועידה בטענה כי כינוסה וקביעת סדר יומה נעשו בניגוד לחוקת המפלגה. בשבוע שעבר הודיע איתן כבל כי בכוונתו להתמודד נגד עיני באופן עצמאי, וכי אינו מבקש את תמיכת המפלגה.

צירי העבודה בחרו כמעט פה אחד להמשיך את ההסכם עם עיני. מקץ שעתיים רוויות נאומים סוערים, כמעט כל הנוכחים בחרו להמשיך את ההסכם. פחות מעשרה התנגדו.

עמיר פרץ, שנאם בוועידה, אמר דברים חריפים על יו"ר ההסתדרות. "אני מזהיר את המפלגה מהעובדה שאתם רצים היום ריצה בלתי מבוקרת לזרועותיו של יו"ר ההסתדרות עופר עיני", אמר פרץ. "אני מתנגד לכך התנגדות מוחלטת".

עשו לנו לייק וקבלו חדשות, עדכונים ופרשנויות מהארץ לפייסבוק שלכם

פרץ הוסיף כי "אומרים שעיני בשר מבשרה של המפלגה - נכס... אני שואל אתכם: מתי ראיתם את עופר עיני קורא לעובדים לתמוך במפלגת העבודה לכנסת? מתי ראיתם אותו משתתף באירועים מפלגתיים, אפילו בכאלה לזכר יצחק רבין? בהפגנות שלום? הוא משתמש במפלגת העבודה כצעצוע. הוא לא עשה דבר וחצי דבר למען המפלגה הזאת. אתם הולכים ליפול היום למלכודת של דבש אני קורא לכם: עצרו", זעק פרץ.

נאומו של פרץ הופרע כמה פעמים, אך הוא המשיך במחאתו הנוקבת על יו"ר ההסתדרות.
"בקיץ האחרון היתה המחאה החברתית, מדוע עופר עיני נזרק ממנה? איך זה קרה? כל אחד צריך לשאול את עצמו איך יכול להיות שבנושא שדיברה עליו יושבת ראש המפלגה, הגנה על כספי החוסכים, מדוע יו"ר ההסתדרות לא משבית את המשק? כי מי שמתכנן ללכת לעבוד אצל הטייקונים לעולם לא ייצא נגדם. אל תשכחו זאת".

יחימוביץ', שנאמה לפניו בוועידת המפלגה הראשונה שהיא מנהלת כיו"ר, היתה הרבה יותר מפויסת. "אני ידידתה הנאמנה של ההסתדרות, כי היא החומה שעומדת בין מעבר הכסף ממעטים לרבים", אמרה יחימוביץ'. "בלי ההסתדרות לאדם העובד אין ערך מול מעסיקיו, וזכויותיו נרמסות. הקרב על העבודה המאורגנת הוא קרב חשוב מאין כמותו. אם לא יהיו פה ועדים חזקים והסתדרות כולנו נהפוך לעובדי קבלן ב-22.04 שקלים לשעה". 

יחימוביץ' פנתה ישירות לבאי הוועידה: "היום אני מביאה להכרעתכם את המשך ההסכם עם ההסתדרות, כולנו יוצאים נשכרים מהברית הזאת, בעיקר ציבור העובדים". נאומה של יחימוביץ' הופרע כמה פעמים בצעקות מהיושבים בקהל.

ח"כ בוז'י הרצוג אמר בוועידה כי "אמרתי לשלי שאני תומך בה. נמאס מנאומי לווייתנים. אנחנו יכולים לכבוש את לב העם אם לא נתעסק בקטנות, נסתכל מעבר לגבעה. בלי נקמנות קטנה. זה לא יילך. אנחנו לא מבינים מול איזה אתגרים לאומיים אנחנו נמצאים. הממשלה הנוכחית מה עושה? הדבר הראשון הוא לסתום לתקשורת את הפה ולקשור לה את הידיים. השני זה בתי המשפט - לסתום להם את הפה ולקשור את הידיים. ארגוני זכויות האדם - לחסל אותם. אנחנו צריכים להיות החסם. זה מתחיל מהמיעוטים ויגיע לכל אחד מאיתנו. לאלמנה ליתום לגר ולחלש. צריך לתמוך בהסכם עם עיני".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ