יהונתן ליס
יהונתן ליס

המשטרה ומשמר הכנסת הצמידו מאבטח לחברת הכנסת זהבה גלאון (מר"צ), בעקבות איומים על חייה. ביום שישי הודיעו אנשי משמר הכנסת לגלאון כי מידע מודיעיני שהתקבל במשטרה כולל איומים כלפיה מצד גורמי ימין קיצוני בהתנחלויות. בעקבות המידע הוחלט על הידוק האבטחה סביב גלאון ובמקביל הגבירה המשטרה את נוכחותה סביב ביתה של חברת הכנסת.

גלאון אמרה אתמול שלא קיבלה בימים האחרונים איומים ישירים על חייה, והמידע שיש לה בנושא מתבסס על מידע מודיעיני בלבד.

אין זו הפעם הראשונה בה גלאון זוכה לאיומים. "אני כבר רגילה למסרים מאיימים", אמרה גלאון אתמול ל"הארץ". "אני מקבלת הרבה מכתבים ומסרים שמופנים נגדי ועד היום לא חשבתי שאני צריכה להגיש תלונה בנושא".

לדברי גלאון, ההתרעה החדשה לא צפויה לשנות את סדר יומה: "הדביקו לי מאבטח צמוד, אני לא יכולה לזוז בלעדיו, אבל אני לא מתכוונת להפסיק את העשייה שלי ולא לשנות את אורח חיי". לדבריה, "אני מתייחסת לאיומים האלה כחלק מהרוח הרעה שמנשבת בתקופה האחרונה. להערכתי יש לה קשר ישיר ליוזמות החקיקה נגד החברה האזרחית והשמאל".

ח"כ זהבה גלאוןצילום: עופר וקנין

גלאון הוסיפה, "עם כל הצניעות, אני משמשת אחת הדוברות הבולטות של השמאל כיום נגד המאחזים ונגד יוזמות למתן עונש מוות למחבלים ואני מניחה שהאיומים מגיעים על רקע הדברים האלה".

עשו לנו לייק וקבלו את כל החדשות והעדכונים ישירות אליכם

ח"כ מיכאל בן ארי (האיחוד הלאומי) הגיב ואמר כי מדובר ב"עוד פרובוקציה של השמאל. גלאון היא חברת כנסת כה שולית ולא משפיעה שכלל לא ברור מי ירצה לפגוע בה. אם אכן קיימים איומים, ייתכן שיש לכך קשר למאבקים הפנימיים בתוך מרצ".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ