ח"כ אקוניס: "הסנטור מקארתי צדק בכל מילה"

בראיון לתכנית "לונדון את קירשנבאום" ששודרה הערב אמר יוזם הצעת "חוק העמותות" כי הסנטור השנוי במחלוקת, "צדק... עובדה, היו סוכנים סובייטים"

יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס

ח"כ אופיר אקוניס מהליכוד, יוזם הצעת החוק "ייבוש ארגוני השמאל" (חוק העמותות), גיבה היום את התנהלותו של הסנטור ג'וזף מקארתי, שעמד בראש ועדה בסנאט שרדפה אזרחים אמריקנים שהוחשדו בעמדות קומוניסטיות במחצית המאה הקודמת. במהלך ראיון בתכנית "לונדון את קירשנבאום" בערוץ 10, התייחס אקוניס למקארתי ואמר: "זה מעניין, הוא צדק בכל מילה. עובדה, היו סוכנים סובייטים".

בשיחה מאוחר יותר עם "הארץ", אמר אקוניס: "לא אמרתי שהמקרתיזם צדק, או שמקרתי צדק בכל מילה שאמר". לדבריו, "אמרתי את הדברים לגבי אבחנתו של מקארתי שכמה סוכנים סובייטים חדרו. על חלק מהדברים הוא צדק".

לחצו לייק לקבלת הכתבות והפרשנויות ישירות לעמוד הפייסבוק שלכם

צילום: סלמן אמיל

אקוניס הבהיר כי הוא אינו תומך ב"מקארתיזם" או ברדיפה פוליטית של אזרחים הנחשדים ב"חוסר נאמנות למשטר". "חס וחלילה, ממש לא", אמר אקוניס להארץ. " אני הרבה פחות קיצוני ממה שנכתב עלי בחלק מהטורים, ואני לא שותף – למשל - לחקיקה נגד בית המשפט".

דמוקרטיה תחת התקפה - עמוד מיוחד

לדבריו, "יש לי חוק אחד נכון וצודק שאומר שמדינה זרה לא תזרים כסף למדינה אחרת. תאמין לי שהחוק הזה רחוק מלהיות פאשיסטי או אנטי דמוקרטי. הוא גם לא חוק שפוגע בחופש ההתאגדות". אקוניס התייחס להסתייגותה מהחוק של שרת החוץ האמריקאית, הילרי קלינטון, בנאומה בפורום סבן אתמול ואמר: "חוק הסוכן הזר בארצות הברית הוא הרבה יותר מחמיר מחוק העמותות, ודאי מהנוסח המתוקן שמגדיר בצורה מאוד ברורה מהי עמותה פוליטית".

ח"כ זהבה גלאון (מרצ) מסרה בתגובה לדברים כי אקוניס לא לבד. "החקיקה שלו ותפיסותיו המקרתיסטיות, שכל ביקורת מתפרשת כפגיעה במדינה, היא חלק מהרוח הרעה והלאומנות האלימה שמנשבת מהשלטון ומאיימת על חופש המחשבה בישראל", אמרה גלאון.
תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ