הבחירות בליכוד - בחודש הבא |

נתניהו מקדים את הפריימריס בליכוד

ראש הממשלה מבקש ככל הנראה לנצל את מצבו החזק בתנועה, ונערך לאפשרות הקדמת הבחירות. השר שלום יאבק במהלך באמצעים משפטיים

אופיר בר-זהר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אופיר בר-זהר

ראש הממשלה בנימין נתניהו החליט להקדים את הבחירות המקדימות לתפקיד יו"ר הליכוד ל-31 בינואר. נתניהו קיים בימים האחרונים שורת התייעצויות בנושא עם מקורביו, והודיע לשרים על כוונתו להקדים את הפריימריס למועד שבו יתקיימו הבחירות לוועידת הליכוד.

על פי חוקת הליכוד, הבחירות הפנימיות היו אמורות להתקיים כחצי שנה ממועד הבחירות לכנסת. עם זאת, ראש הממשלה מעוניין לנצל את מעמדו החזק בליכוד ולערוך בהקדם בחירות לתפקיד היו"ר. כמו כן, במפלגה מעוניינים להיערך למצב שבו אחת מהשותפות הקואליציוניות תחליט להפיל את הממשלה, וכך להיות מוכנים לבחירות. בליכוד ציינו גם כי בחירות בתאריך מוקדם יחסכו לתנועה מיליוני שקלים.

מקורבים לשר סילבן שלום, שצפוי להודיע על התמודדות לתפקיד יו"ר המפלגה, אמרו הערב כי בכוונתו להיאבק במהלך באמצעים משפטיים, משום שמדובר בפעולה שאינה חוקית. לדבריהם, מטרת הפריימריס היא לבחור מועמד מתאים ערב הבחירות. המקורבים הוסיפו כי המהלך יגרום לשרי הליכו להתעסק בחודשיים הקרובים רק בבחירות הפנימיות, ולא בנושאים החשובים שעל הפרק. בתגובה לפרסום הודיע משה פייגלין כי יתמודד שוב על התפקיד.

נתניהו בכינוס של מפלגתוצילום: אפלבאום תומר

ועדת החוקה של הליכוד אישרה בשבוע שעבר סדרת שינויים שביקש נתניהו להעביר במערך צירי ועידת התנועה, כך שיצומצם כוחם היחסי של תושבי ההתנחלויות בוועידה וכתוצאה מכך גם במרכז הליכוד.

על פי התיקון, יוגדל מספר הצירים המייצגים ערים ומועצות מקומיות בוועידה בעוד מספר הצירים המגיעים מיישובים שמעבר לקו הירוק יישאר ללא שינוי. בעקבות הנהלים החדשים יזכו גם פעילים רבים יותר למושב בוועידה בעקבות התפקיד שבו הם אוחזים.

מספר צירי הוועידה הכולל צפוי לעלות מכ-2,800 כיום לכ-3,500. לאחר שתתכנס הוועידה, ציריה צפויים להתמנות לחברי מרכז הליכוד, כך שהיחס בין המגזרים שייקבע בוועידה ישפיע על הרכב המרכז. כעת יצטרך נתניהו לגייס רוב של שני שלישים כדי להעביר את ההחלטות במרכז הליכוד שיתכנס בעוד כשבועיים. אם יאושרו, הנהלים החדשים יהיו תקפים כבר לוועידה הקרובה שתתקיים בסוף ינואר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ