ברק לאופוזיציה: שמרו על צה"ל, הסירו אי אמון על שוויון לנשים בצבא

יהונתן ליס
יהונתן ליס
יהונתן ליס
יהונתן ליס

שר הביטחון, אהוד ברק, פנה אתמול ליושבת ראש מפלגת העבודה, שלי יחימוביץ', וליושבת ראש מרצ, זהבה גלאון, וביקש מהן להסיר הצעת אי אמון שהגישו בעקבות הפרסום ב"הארץ" על כך שצה"ל אינו מיישם את דו"ח שגב בדבר עיצוב שירות הנשים בצה"ל משנת 2007. לדברי ברק, "נראה לי שהצעת אי אמון בממשלה על רקע זה עלולה לפגוע בצה"ל ובמפקדיו". ברק הוסיף כי מדובר ב"חצייה מיותרת של קו שאין צורך לחצותו". בתגובה, הודיעו יחימוביץ', יושב ראש סיעת העבודה, איתן כבל וח"כ גלאון כי אין בכוונתם להסיר את ההצעה מסדר היום.

בשבוע שעבר נחשף ב"הארץ" שצה"ל הקפיא יישום חלק ניכר מההמלצות הכלולות בדו"ח שגב, שקרא להנהיג מודל שירות שוויוני מלא לגברים ולנשים. אף שהצבא הכריז פומבית על תמיכתו ביישום ההמלצות, שחוברו על ידי ועדה צבאית, מעט נעשה בפועל בארבע השנים שחלפו מאז הגשת הדו"ח. ברק הבהיר אתמול כי דו"ח שגב הוא מסמך פנימי של צה"ל שהוזמן על ידי ראש אכ"א לשעבר, אלעזר שטרן, לפני כארבע שנים, לצורך גיבוש מדיניות בסוגיית שילוב נשים בצה"ל. "אני ממליץ בפניכן למשוך את הצעות האי אמון ולפעול בערוצים המתאימים לברור נכון, אמיתי ומעמיק של סוגיה זו", כתב.

לדבריו, "כשר המופקד על צה"ל, אני מאמין שלא נכון לגרור את צה"ל אל הוויכוח הפוליטי. על כולנו לפעול על מנת לשמר את צה"ל בלב הקונצנזוס הציבורי כצבא העם, ברוח ערכי האבות המייסדים של ישראל".

תגובות