חיים לוינסון

שלושה חיילים נעצרו היום (שלישי) על ידי המשטרה הצבאית בחשד שהשחיתו כלי רכב צה"ליים וביצעו פשעי שנאה. פ', אחד מהחיילים, נעצר בחשד למעורבות באירוע בו הושחתו כלי רכב צה"ליים ונכתבו כתובות נאצה בגנות הצבא בבסיס החטיבה המרחבית בנימין בשל הריסת בתים במאחז מגרון.

כמו-כן, נעצר חייל המתגורר באלון מורה ואשר שירת בחטיבת כפיר, וכן חייל נוסף, תושב המאחז עדי עד, המשרת ביחידה עורפית בפיקוד המרכז. השניים האחרונים נעצרו בחשד לביצוע פשעי שנאה.

העצור הראשון הוא דמות מוכרת לרשויות החוק ביהודה ושומרון. הוא נחקר בתחילת החודש במשטרה הצבאית החוקרת (מצ"ח) בחשד לזיוף מסמך צה"לי. היום הוא נעצר בחשד למעורבות באירוע בו הושחתו 12 כלי רכב צה"ליים בסדנת הרכב בבסיס החטיבה המרחבית בנימין ובו רוססו סיסמאות בגנות צה"ל בראשית ספטמבר. החשוד שירת באותו בסיס עד חודשיים לפני האירוע.

בתוך כך, בבית המשפט המחוזי בפתח תקווה התקיים היום דיון ליסכה וייס מקריית ארבע ול-ח', קטינה מירושלים, החשודות גם הן במעורבות בהשחתת הג'יפים הצה"ליים. המשטרה ביקשה להאריך את מעצרן בעשרה ימים אולם בית המשפט האריך אותו עד יום חמישי.

במקביל, נערך גם דיון בעניינן של הקטינות החשודות כי הפכו מיטות באוהל צבאי ובכך הסיחו את דעתם של חיילים מכריתת עצי זית. המשטרה ביקשה לעוצרן עד תום ההליכים, אולם בית המשפט דחה את הבקשה ושחרר את הצעירות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ