הממשלה תשקיע כ-630 מיליון שקלים בתוכנית לטיפול במסתננים לישראל

במסגרת התוכנית שתונח על שולחן הממשלה ביום ראשון, תושלם בניית הגדר עם מצרים, יורחב מתקן הכליאה ויוקם מרכז שהייה חדש למסתננים

ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד

ראש הממשלה בנימין נתניהו יביא לאישור הממשלה ביום ראשון תוכנית לטיפול במסתננים הבלתי חוקיים מאפריקה. בתכנית יושקעו כ-630 מיליון שקלים וכדי לממן אותה יתבצע קיצוץ של 2% בתקציבם של כל משרדי הממשלה.

במסגרת התכנית יושקעו 280 מיליון שקל נוספים בהשלמת הגדר בגבול עם מצרים, על ידי הקמת קטע גדר נוסף באזור אילת. בשנים האחרונות הושקעו 1.5 מיליארד שקל בהקמת הגדר בגבול עם מצרים. 70 ק"מ מהגדר כבר הושלמו ובלשכת ראש הממשלה מציינים כי הגדר כולה, באורך 240 ק"מ תושלם בתוך פחות משנה.

התכנית תכלול הרחבה של מתקן המעצר למסתננים "סהרונים" בקציעות. כיום מסוגל להכיל המתקן כ-2,000 מסתננים והוא יוגדל לכ-5,500. מלשכת ראש הממשלה נמסר כי המתקן שיופעל על ידי שירות בתי הסוהר "יאפשר שהיית מסתנני עבודה בלתי חוקיים לתקופות ארוכות בהתאם לחוק".

כמו כן, יוקם מרכז שהייה חדש למסתננים, בעלות של 250 מיליון שקל אליו יופנו מסתננים שלא ניתן להחזירם למדינת מוצאם או למדינה שלישית. במתקן יסופקו להם לינה, מזון, שתייה ושירותי בריאות. לצורך תפעול ותחזוקת המרכז יוקצו 100 מליון שקלים נוספים.

מלשכת ראש הממשלה נמסר כי בנוסף תגובש תוכנית לגירוש מסתנני העבודה הבלתי חוקיים מהארץ לארצות מוצאם או למדינות שלישיות. צעד נוסף בתכנית יהיה שינוי החקיקה באופן שיוגדלו משמעותית הקנסות נגד מעסיקי מסתננים בלתי חוקיים, ובמקרים מסוימים אף ייסגרו בתי עסק בהם הועסקו מסתנני עבודה בלתי חוקיים.

"התכנית מיועדת לטיפול בתופעת מסתנני העבודה הבלתי חוקיים", אמרו בלשכת ראש הממשלה. "הטיפול במי שיימצא כי הגיע לכאן כפליט יימשך כמו היום בהתאם לחוק".
ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר היום כי "ישראל היא מדינה קטנה. איננו יכולים להרשות לעצמנו שיטפון של מסתנני עבודה בלתי חוקיים. זה איום על החברה, הכלכלה והביטחון שלנו. לכן עלינו להאיץ את הטיפול בבעיה".

מתקן מעצר של מסתנניםצילום: בכר דודו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ