בכירי משרד החוץ: התמיכה של ליברמן בפוטין "מבישה"

גורמים במשרד אמרו ל"הארץ" כי "ליברמן יודע היטב כיצד התנהלו הבחירות ברוסיה". עוד נאמר כי השגרירות במוסקווה שלחה דיווחים הסותרים את דבריו

ברק רביד ואופיר בר-זהר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים110
ברק רביד ואופיר בר-זהר

מפגן התמיכה של שר החוץ, אביגדור ליברמן, בראש ממשלת רוסיה, ולדימיר פוטין, היכה בתדהמה רבים במשרד החוץ בירושלים. בכירים במשרד אמרו אתמול ל"הארץ" כי התבטאויותיו של ליברמן בדבר טוהר הבחירות לפרלמנט ברוסיה היו מבישות. "ליברמן יודע היטב כיצד התנהלו הבחירות ברוסיה, והדברים שאמר אתמול היו פשוט בושה", אמרו הבכירים.

אתמול אמר ליברמן בסיום פגישתו עם פוטין במוסקווה, כי על סמך דיווחים שקיבל מהמשקיפים הישראלים שהיו בקלפיות ברוסיה, הוא סבור שהבחירות היו "חופשיות, הוגנות ודמוקרטיות".

בכירים במשרד החוץ ציינו כי בימים האחרונים שלחה שגרירות ישראל במוסקווה דיווחים רבים שסותרים את דבריו של ליברמן. "השגרירות דיווחה על המחאה הציבורית בעקבות הבחירות ועל ההפגנה במוסקווה ולכן לא ברור לנו מדוע ליברמן החליט שהבחירות התנהלו בצורה כה מסודרת וטהורה", אמרו בכירים במשרד החוץ. "דבריו תמוהים ביותר".

בבחירות ברוסיה השתתפו שלושה משקיפים מהכנסת בישראל: פאינה קירשנבאום ורוברט אילטוב מישראל ביתנו, וחברת הכנסת רוחמה אברהם-בלילא מקדימה. אברהם-בלילא הוצבה במוסקווה וסיירה במספר קלפיות לפי רשימה שניתנה לה. "במקומות שביקרנו בהם, ממה שהתרשמתי היה סדר, הכל מאורגן, הטפסים לא היו ממוספרים והיה פרגוד", סיפרה חברת הכנסת. לא הרגשתי שום לחץ מטעם הממשלה - לא היה לנו שום מגע איתם". לאברהם-בלילא הוצמד מתורגמן על ידי הארגון המזמין. בשאלה איך התרשמה מבחינת זיוף הבחירות אמרה כי "רוסיה ענקית, היו שם 96 אלף נקודות הצבעה, אני לא יכולה לומר שראיתי מישהו שזייף".

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ