נתניהו מתכנן סיור באפריקה לבדיקת החזרת המסתננים לארצותיהם

ראש הממשלה פתח היום את ישיבת הממשלה בהתייחסו לתופעת המסתננים כ"מכת מדינה". הממשלה דנה בתוכנית לעצירת ההסתננות לישראל

מוטי בסוק
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מוטי בסוק
ברק רביד

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר כי בכוונתו לצאת בקרוב לביקור באפריקה כדי לבחון את האפשרות להחזיר מסתננים אפריקאים לארצות מוצאם. הביקור יתקיים ככל הנראה בתחילת פברואר 2012. הממשלה דנה היום בקיצוץ של 630 מיליון שקל בתקציבי משרדי הממשלה, למימון המלחמה במסתננים מגבול מצרים.

נתניהו אמר בפתח ישיבת הממשלה כי תופעת המסתננים מסיני היא "מכת מדינה בכלכלה בחברה, בתשתיות, ברווחה ובביטחון הפנים. אין לנו חובה לקבל מסתננים בלתי חוקיים, ואני מפריד את זה מהטיפול בפליטים, שמספרם מזערי. אוכלוסיות שלמות מתחילות לנוע לכיוון מדינת ישראל, שהיא מדינה מאוד מפותחת ומאוד הומאנית".

נתניהו הדגיש כי ללא התכנית לבלימת הסתננות מהגרי העבודה החסרי האשרות לישראל "נגיע ל-100 אלף מסננים בשנה". בישיבה הוצגו נתונים לפיהם יש בישראל היום 52 אלף מהגרי עבודה חסרי אשרות, כאשר קצב ההסתננות עומד על 30 אלף מהגרים בשנה. נתניהו הורה בישיבה להעלות את הקנס למעסיקי מסתננים בלתי חוקיים מ-5,000 שקל לעשרות אלפי שקלים. "צריך לכאוב בכיס למי שמעסיק מסתנני עבודה בלתי חוקיים", אמר נתניהו בישיבה.

לפני פתיחת הישיבה השר אלי ישי אמר: "סופסוף התקבלה הדעה שלי בנושא המסתננים אחרי שנתיים. אמרו שאני חשוך, גזען, אדם שלא מגלה רגישות. היום כבר כל עם ישראל מבין שצדקתי. אפעל בכל כוחי עד שאחרון המסתננים יחזור לביתו. אני רוצה לשמור פה על הרוב היהודי. אני מרחם על עם ישראל וילדי ישראל. אם זה יימשך זה איום קיומי על מדינת ישראל".

לדברי ראש הממשלה, רוב המסתננים הם מהגרי עבודה ולא פליטים. "אנו שומעים את הזעקות שעולות מערי ישראל", אמר. "נמשיך לטפל בפליטים אך מרכיבם בשיטפון האנושי הוא מזערי. אוכלוסיות שלמות מתחילות לנוע ואם לא נפעל לעצור את זה, אנחנו פשוט נשטף – אני רואה בכך צורך עליון".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ