ברק רביד - צרובה
ברק רביד

שגריר ישראל החדש במצרים, יעקב אמיתי, אמר אתמול (שני) עם הגיעו לקהיר כי הוא "בטוח שהסכם השלום בין ישראל למצרים יישמר". אמיתי הוסיף כי "בעזרת האל, המהפכה המצרית תצליח".

אמיתי נשאל על ידי כתבים אם הוא מודאג מעליית האחים המוסלמים לשלטון במצרים והשיב כי הוא מעוניין ללמוד את הדברים לפני שיגיב בנושא. "איני רוצה לעסוק בענייניה הפנימיים של מצרים", אמר.

הכתבים המצרים שאלו את אמיתי לגבי הצהרות בכירים ישראלים ובהם שר הביטחון לשעבר בנימין בן-אליעזר לפיהן עימות בין ישראל למצרים הולך וקרב. אמיתי הכחיש כי זו עמדתה של ישראל. "תפקידי הוא לחזק את השלום בין ישראל למצרים", אמר. "שירתתי במצרים בעבר בשנות ה-80 ואני מיישם את האמרה הידועה כי מי ששתה פעם אחת ממי הנילוס, ישוב אליו פעם נוספת".

שגרירות ישראל במצרים סגורה כבר כמה חודשים מאז שהותקפה על ידי המון מצרי. בעקבות ההתקפה פונו רוב הדיפלומטים הישראלים מקהיר ובשבועות האחרונים שבו כמה מהם בהדרגה למצרים. משרד החוץ מחפש מבנה חדש לשגרירות שיהיה מתאים יותר לדרישות האבטחה הקפדניות של שירות הביטחון הכללי. עקב כך, השגריר החדש יעבוד יחד עם יתר הדיפלומטים הישראלים מבית השגריר.

ההשתלטות על שגרירות ישראל במצרים, באוגוסטצילום: אי–פי

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ