אלוף פקמ"ז על תקיפת המח"ט: לא ראיתי כזו שנאה

אבי מזרחי אמר כי עדיין לא שמע ממנהיגי המתנחלים גינוי חריף להתפרעות בבסיס אפרים. "עלינו להתעשת כדי שהסדר ישוב על כנו"

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

אלוף פיקוד מרכז, אבי מזרחי, התייחס אחר הצהרים (שלישי) לאירוע לפנות בוקר בולבסיס החטיבה המרחבית אפרים והתפרעו בשטחו, ואמר כי "לפנות בוקר היה אירוע חמור מאוד של יהודים, ישראלים, שהתפרעו על כביש 55 ופגעו ברכבים שעברו על הכביש, כולל ברכבי צה"ל וברכבים של מפקדים. בנוסף, במהלך הלילה היה ארוע נוסף בו 30-50 בני נוער הגיעו לתחנת הדלק בקדומים וירדו לכיוון שער החטיבה כשכוחות החטיבה פרוסים בשטח תוך כוונה להגן על התושבים שנוסעים בצירים כאן והתפרצו למחנה. מספר עשרות מטרים בתוך המחנה יידו בקבוקי צבע ופינצ'רו שני רכבים. האירוע חמור מאוד מבחינתנו ואנחנו את מה שצריך על מנת לתפוס אותם ולהביא אותם למשפט".

עוד אמר אלוף הפיקוד בתדרוך כתבים כי "האירוע היה מתוכנן, הוא לא ספורדי או פתאומי. הוא על רקע הוראת הממשלה לצבא לבצע את פינוי המאחזים כפי שהממשלה בהודעתה לבג"ץ התחייבה עד לסוף שנה זו. מכיוון שעברתי בשטח אישית וראיתי את האנשים, הפורעים, שזורקים אבנים ומקללים את חיילנו ומפקדנו הזדעזעתי וממה שראיתי ואני אומר לכם קבל עם ועדה ששנאה של יהודים כפי שראיתי כלפי חיילינו עוד לא ראיתי בשירות של 30 שנה. זה נכון שכולנו כמדינה נתעשת על מנת שהסדר יחזור על כנו ושלא נדרדר לאירועים חמורים מזה ואני לא פוסל שבאירוע של אתמול היינו מגיעים ליותר מיידוי בקבוקים או זריקת אבנים".

מזרחי אף הביע ביקורת על מנהיגי ההתנחלויות בגדה המערבית ואמר כי "עד רגע זה לא שמעתי גינויים מספיק חריפים מההתיישבות, שהיא בעיקרה נורמטיבית, ציונית, משלמת מסים ומשרתת בצבא אבל לא שמעתי ממנהיגיה גינוי נוקב, חד משמעי, בלי 'אבלים' על האירוע של אתמול בלילה. ואני עדיין מצפה. צה"ל, בכל מקום בארץ, על אחת כמה וכמה בשטח הזה יהודה ושומרון, מגן על התושבים. אנחנו לא מגנים על מחנות צה"ל מפני פורעים יהודים, אנחנו מגנים מפני ארועי פח"ע, מפני מחבלים חורשי מזימה שרוצים לפגוע בנו.

לשאלה כיצד ייתכן שאיש לא נעצר במהלך האירוע או אחריו, השיב אלוף הפיקוד: "הכניסה לבסיס על ידי הצעירים בוצעה כשרוב החטיבה היתה בחוץ, בהגנה על הצירים. כתת הכוננות שהוקפצה ראתה לנכון בשלב הראשון של האירוע לדחוק החוצה את הצעירים מהמחנה תוך עימות פיסי. אנחנו חוקרים את האירועים ונפיק לקחים לפעם הבאה".


תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ