פעיל ימין בולט מיצהר קורא לחיילים לסכל פינוי מאחזים

על פי אוסף העצות שנוסחו בלשון סגי נהור עבור "החייל היהודי", יש לפגוע בכלי רכב צבאיים ולהפיץ תכניות פינוי סודיות

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חיים לוינסון

יום לאחר ליל העימותים בשומרון, אחד התושבים הבולטים ביצהר, בועז אלברט, מפרסם "מכתב אישי" לחיילי צה"ל שיש שרואים בו קריאה לפגוע בכלים של צה"ל על מנת לשבש פינוי מאחזים.

המכתב, שפורסם באתר "הקול היהודי", כתוב בלשון סגי נהור ומספק עצות מעשיות לחיילים כדי לגרום "להצלחת מבצע הפינוי" - ביניהן ניקוב צמיגים של כלי רכב צבאיים, החדרת חול וסוכר למיכלי הדלק שלהם, ריסוס סיסמאות, גניבת מצלמות המתעדות עבירות של מתנחלים, והעברת מידע סודי.

הדברים מתפרסמים לאחר שאתמול התבצרו מספר פעילי ימין במבנה בתוך שטח צבאי סמוך לגבול ירדן באזור יריחו, והלילה נכנסו עשרות פעילים לבסיס חטמ"ר אפרים של צה"ל, תקפו את המח"ט ושפכו צבע, כל זאת לאחר שתקפו פלסטינים באבנים סמוך לכניסה לבסיס.

זה המסמך שפורסם באתר :

"להלן מספר דגשים אשר הקפדה עליהן תשמר את היכולת המבצעית של היחידה שלך לבצע את הפעולה החיונית של הריסת הבתים ביעילות ובנחישות:
1. בתוך תחומי הבסיס בו אתה משרת נעים יום יום עשרות כלי רכב, אשר מצב גלגליהם חיוני להצלחת המבצע. יש להיזהר מאוד שהגלגלים לא יינזקו בטעות מכלים חדים המצויים בכל מקום (כגון לדרמן), כפי שקורה לעיתים. חשוב שכבישי הבסיס ושבילי העפר יהיו נקיים מברגים ומסמרים (אומרים שברגי פח פח הם הכי בעייתיים) אחרת עלולים להיגרם פנצ'רים בדיוק ברגעים החשובים.
2. בכל כלי רכב יש "סוויץ" אשר נקיונו הוא תנאי הכרחי להפעלת הכלי. חשוב מאוד שלא יתקעו בסוויץ קיסמים או חתיכות עץ, וכן שלא יישפך עליו דבק מגע. אחרת לא ניתן יהיה להניע אותו ברגע האמת, והכל ישתבש. הרי לא תרצה שבגלל אי זהירות קטנה מצידך תאלץ לשבת בסדנת החימוש במקום להיות שותף פעיל במבצע.
3. מערכות תקשורת חיוניות להפעלת מערכת הקשר והאינטרנט. יש לוודא תקינותן ושלמותן, בדגש על חמ"לים ותצפיות המסייעות למבצע. הקפדה על דיווחים מסודרים לחמ"ל הינה כמובן תנאי חשוב להצלחת הפעולה. ללא תקשורת וללא שת"פ עם החמ"ל לא יצליחו מפקדיך לתאם את ההשתלבות במשימה, ואתה וחבריך תרגישו ודאי תסכול רב.
4. מנועי רכב ובפרט מנועי כלי צמ"ה רגישים מאוד לסוכר או חול, בדגש על מיכלי הדלק והשמן שלהם. אי זהירות בעניין עלולה לפגוע מאוד ביכולת היחידה לבצע את ההרס, רק בגלל חוסר בתשומת לב קטנה, לא חבל ?

5. כתובות על קירות הבסיס, בגנות מפקדים השולחים את חייליהם למשימות לא ראויות כגון "מח"ט אפרים תתבייש לך" פוגעות מאוד במורל ובמשמעת ועלולות לגרום לחיילים סוררים נקיפות מצפון מיותרות ופגיעה ביכולת היחידה לעמוד במשימתה החשובה.
6. דיוק בזמנים, נחישות בפעולה מול אזרחים, ותיעוד כל עבירה על החוק מצד מתנחלים יסייעו מאוד להצלחת המבצע ולהבאת מתנחלים לדין ולמאסר. חשוב מאוד שכל חומר מתועד יישמר בקפדנות ולא יינזק. היעלמותן של מצלמות וחומר תיעודי יפגע מאוד בעשיית הדין עם אלו שברוב חוצפתם מעיזים להתנגד להריסת בתיהם.
7. מידע על תנועות וכוחות עלול לזלוג החוצה ולשבש את הכל. אם המתנחלים יקבלו ממך את לו"ז המבצע ואת פרטיו הם עלולים להשתמש בו ולמנוע את הריסת בתיהם, מה שבוודאי יגרום לך צער רב.
עד כאן באופן כללי. אם תשקיע מעט מאמץ נוסף אני בטוח שתמצא תחומים נוספים שהקפדה על ביצועם המושלם יגדיל את סיכויי הצלחת המבצע החיוני של הריסת הבתים, וכך תרגיש שלם עם עצמך על תרומתך החשובה לבנין העם והארץ. בהצלחה".

בעקבות הפרסום באתר הקול היהודי, הודיעו אנשי שלום עכשיו כי יגישו תלונה במשטרה נגד עורך האתר וכותב הטור.

עשו לנו לייק וקבלו חדשות, עדכונים ופרשנויות מהארץ לפייסבוק שלכם

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ