העבודה הגישה את "חוק אשכנזי": מבקשת לקצר הצינון בין צבא ופוליטיקה

לאחר עזיבתם של ביטחוניסטים כברק ו-וילנאי, במפלגה ממתינים לבכירי צה"ל והמשטרה. הרצוג: "מי שמשרת את המדינה צריך להיענש?"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

מפלגת העבודה מעוניינת לגייס אנשי ביטחון לקראת מערכת הבחירות הבאה: יושבת ראש המפלגה, שלי יחימוביץ', וחבר הכנסת יצחק (בוז'י) הרצוג הגישו היום (שלישי) הצעת חוק שתקצר את תקופת הצינון הנדרשת מקצינים בכירים משוחררים בצבא ובמשטרה משלוש שנים לשנה אחת. הצעת החוק מתייחסת לקציני צה"ל מדרגת אלוף ומעלה, קציני משטרה ושב"ס מדרגת ניצב וכן ראשי שב"כ ומוסד בעבר.

לדברי הרצוג, "המפלגה בהמראה, אנחנו מעריכים שיהיו בחירות ב-2012 והיינו מעוניינים לשלב ולצרף הרבה אנשים טובים לשורותינו וביניהם גם אנשי ביטחון. לא סביר שרק קבוצה מסוימת תחויב בצינון כזה, זאת קבוצה של אנשים טובים שמוצאת עצמה מופלית. מי שמשרת את המדינה 30 שנה צריך לקבל עונש?" יחד עם זאת אמר הרצוג כי המפלגה לא מנהלת כרגע משא ומתן בעניין.

מפלגת העבודה אינה משופעת כיום בחברים המזוהים כביטחוניסטים, בעיקר אחרי עזיבתם של אהוד ברק ומתן וילנאי. בין האנשים שהצעת החוק רלבנטית לגביהם נמצאים הרמטכ"ל היוצא גבי אשכנזי, ראש אמ"ן עמוס ידלין, המפכ"ל דודי כהן, ראש המוסד מאיר דגן, סגן הרמטכ"ל דן הראל ועוד.

עשו לנו לייק וקבלו חדשות, עדכונים ופרשנויות מהארץ לפייסבוק שלכם

לפי ההערכות סיכוייה של ההצעה להתקבל קלושים מאחר והקואליציה עתידה לסכל אותה. בעבר הוגשה הצעה דומה על ידי חברי הכנסת איתן כבל ויואל חסון, שביקשו לקצר את תקופת הצינון לקצינים בכירים לשנה וחצי. הרצוג חושב כי להצעה עשויים להיות תומכים: "אני לא מבין למה מפלגות הבית, למעט הליכוד, לא יאשרו דבר כזה. זה צעד טבעי והגיוני".

בסקר שנערך בתחילת החודש עבור "הארץ" קיבלה מפלגת העבודה 19 מנדטים, דבר שהציב אותה כמפלגה השנייה בגודלה בסקר אחרי הליכוד. מדובר בירידה לעומת הסקר הקודם שנערך לאחר בחירתה של יחימוביץ' ליו"ר המפלגה, אז קיבלה העבודה 22 מנדטים. הסקר נערך על ידי חברת דיאלוג בפיקוח פרופ' קמיל פוקס.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ