צלמת ההתנחלויות מסרבת להעביר תמונות של חשודים

היום ייערך דיון בבית משפט השלום לאחר שהצלמת, שברשותה תמונות מהתקפת קציני צה"ל, סירבה להעבירן למשטרה

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים לוינסון

צלמת העיתון "מקור ראשון", מרים צחי, שהתה בליל שני על ציר 55, במקום שבו שהותקפו קציני צה"ל על ידי מתנחלים, וצילמה מעט תמונות במקום. הצעירים במקום ביקשו ממנה להפסיק לצלם, וצחי אמרה להם כי לא תפרסם את התמונות.

ואכן, לאחר מכן סירבה צחי לבקשת עורכי העיתון שלה לפרסם בו את התמונות. אלא שהמידע על הימצאותן של התמונות, שעשויות להועיל מאוד בחקירת המשטרה ובניסיון להגיע אל החשודים במעשה, עשה לו כנפיים והגיע גם למשטרה שהגישה בקשה לקבל אותן. כיוון שהעיתון מסרב להעביר את התמונות, ייערך היום בצהריים ייערך דיון בעניין בבית המשפט השלום.

ממקור ראשון נמסר, כי העיתון ניהל קמפיין במשך החודשים האחרונים נגד תופעת תג מחיר והפגיעה בחיילי צה"ל, ובשל כך אף נתלו מודעות נגד העיתון ברחבי יהודה ושומרון, כולל על דלת ביתו הפרטי של מו"ל העיתון שלמה בן צבי באפרת. "בכל הנוגע לתופעת תג מחיר, יש ל'מקור ראשון' מדיניות של הסתייגות נמרצת ועקבית מהתופעה. בעיתון מתמידים בהבעת המדיניות הזאת, ומאמינים ללא ספק כי רוב הקוראים והמנויים תומכים בעמדה המגנה את תופעת התג מחיר". מרים צחי ביקשה שלא התייחס לעניין.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב החדשות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

צחי, תושבת ירושלים, היא צלמת ותיקה הפועלת בהתנחלויות. בצעירותה חזרה בתשובה, והיא נחשבת לצלמת בעלת מקורות טובים בהתנחלויות. היא צילמה את התמונות של החיילים בהשבעה של גולני שקראו לסירוב פקודה, וכן את הטירונים של חטיבת כפיר שהניפו שלט ברוח זו בעת טקס ההשבעה שלהם בכותל המערבי. צחי חוששת שבעקבות הפרשה הזו, לא תוכל עוד לצלם תמונות בקרב נוער הגבעות.

במשטרה פנו גם לחדשות ערוץ 2 כדי לקבל חומרים מהפריצה לקאסר אל-יהוד בראשית השבוע. בערוץ נוטים להיענות לבקשה, מכיוון שאין הבדל מהותי בין חומר הגלם לבין החומר ששודר וגלוי לכל.

בנוסף, פנתה המשטרה לאתר ערוץ 7 בבקשה לקבל כתובות איי-פי של גולשים. האתר מפעיל פורום פופולרי מאוד בקרב נערי הגבעות וחוקרי המשטרה, המכונה "ארץ מולדת", ובאמצעות הכתובות ניתן יהיה לזהות את חבריו. ואולם, ההערכות הן כי האתר צפוי לסרב לבקשה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ