נביל אבו רודיינה, דוברו של יו"ר הרשות הפלסטינית מחמוד עבאס (אבו מאזן), גינה היום (חמישי) בחריפות את הצתת המסגד בכפר בורקה הסמוך לרמאללה. רודיינה אמר כי מדובר בהכרזת מלחמה מצד המתנחלים על הפלסטינים וקרא לקהילה הבינלאומית להתערב בנעשה.

ממרכז התקשורת של ממשלת הרשות נמסר כי רמאללה רואה בממשלת ישראל כמי שאחראית לאלימות המתמשכת מצד המתנחלים. בהודעה שפורסמה היום נמסר עוד המדיניות הקיצונית של הממשלה הישראלית מעודדת פשעי שנאה של מתנחלים נגד הפלסטינים ומקומות התפילה שלהם. לדברי הפלסטינים, מ-2009 הושחתו תשעה מסגדים על ידי קיצונים ישראלים, אולם אף אחד לא הורשע בגין הפשע. 

הבוקר הוצת והושחת מסגד בכפר בורקה הסמוך למגרון, צפונית לרמאללה. על קירות המבנה רוססו הכתובות "מצפה יצהר", זמן קצר לאחר שכוחות הביטחון פינו בתים במאחז הלא-חוקי. במהלך הפינוי עצמו לא נרשמו עימותים אלימים לאחר שכוחות הצבא והמשטרה סגרו אזורים נרחבים בשומרון לתנועת אזרחים.

המסגד שהוצת, היוםצילום: איאד חדד, בצלם

תושבי הכפר שהגיעו לתפילת השחרית במסגד א-נור הסמוך לרמאללה הבחינו בשריפה, שהתפשטה לקומה הראשונה והשנייה של המבנה. הם הצליחו לכבות את האש, אולם נזק נגרם למבנה. מהמשטרה נמסר כי כוחות שהגיעו לכפר כדי לאסוף ראיות נתקלו ביידוי אבנים מצד התושבים ועזבו את המקום.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והפרשנויות ישירות לפייסבוק שלכם

הכוחות שאבטחו את הפינוי הוכנסו לאזור כבר לפני כמה ימים, ובסביבות חצות, לאחר שהוצבו המחסומים על הכבישים המובילים ליצהר והוברר שאין במקום נוכחות גדולה, הם נכנסו לפעולה במאחז. אנשי המנהל האזרחי והמשטרה עלו למאחז כשהם עוקפים מחסומים ודוקרנים שהונחו על כביש הגישה, ולפנות בוקר סיימו להרוס את המבנים. קצין בכיר בפיקוד מרכז אמר אתמול שהפעולות האלימות "לא ירתיעו אותנו לבצע את הוראות בית המשפט".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ