צלמת ההתנחלויות חויבה למסור את תמונות החשודים

צלמת מקור ראשון תיעדה את התפרעות פעילי הימין בחטמ"ר אפרים, ונענתה לבקשתם לא לפרסם את התמונות. כעת, בית המשפט מחייב אותה למסור אותן

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בית משפט השלום בירושלים חייב היום (חמישי) את העיתון מקור ראשון למסור תמונות מההתפרעות בבסיס החטיבה המרחבית אפרים לידי המשטרה. צלמת העיתון, מרים צחי, צילמה מעט תמונות במקום, אך נענתה לבקשת פעילי הימין הצעירים להפסיק לצלם, ואמרה להם כי לא תפרסם את התמונות.

בדיון שנערך היום בבית המשפט בירושלים הודיעו צחי ומקור ראשון כי הם יערערו על הכרעת השופטים. בשל כך, תעוכב החלטת בית המשפט לתקופה של כשבוע, ובינתיים הופקדו התמונות בכספת בית המשפט עד להגשת הערעור.

צחי שהתה בליל שני על ציר 55 במקום שבו הותקפו קציני צה"ל על ידי מתנחלים וצילמה, כאמור, מעט תמונות מהאירוע. היא סירבה לבקשת עורכי העיתון שלה לפרסם את התמונות, אלא שהמידע על הימצאותן של התמונות, שעשויות להועיל מאוד בחקירת המשטרה ובניסיון להגיע אל החשודים במעשה, עשה לו כנפיים והגיע גם למשטרה שהגישה בקשה לקבל אותן.

ממקור ראשון נמסר, כי העיתון ניהל קמפיין במשך החודשים האחרונים נגד תופעת תג מחיר והפגיעה בחיילי צה"ל, ובשל כך אף נתלו מודעות נגד העיתון ברחבי יהודה ושומרון, כולל על דלת ביתו הפרטי של מו"ל העיתון שלמה בן צבי באפרת. "בכל הנוגע לתופעת תג מחיר, יש ל'מקור ראשון' מדיניות של הסתייגות נמרצת ועקבית מהתופעה. בעיתון מתמידים בהבעת המדיניות הזאת, ומאמינים ללא ספק כי רוב הקוראים והמנויים תומכים בעמדה המגנה את תופעת התג מחיר". מרים צחי ביקשה שלא התייחס לעניין

רכב פלסטיני שהותקף על ידי מתנחליםצילום: בר און דניאל

עשו לנו לייק לקבלת מיטב החדשות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

צחי, תושבת ירושלים, היא צלמת ותיקה הפועלת בהתנחלויות. בצעירותה חזרה בתשובה, והיא נחשבת לצלמת בעלת מקורות טובים בהתנחלויות. היא צילמה את התמונות של החיילים בהשבעה של גולני שקראו לסירוב פקודה, וכן את הטירונים של חטיבת כפיר שהניפו שלט ברוח זו בעת טקס ההשבעה שלהם בכותל המערבי. צחי חוששת שבעקבות הפרשה הזו, לא תוכל עוד לצלם תמונות בקרב נוער הגבעות.

במשטרה פנו גם לחדשות ערוץ 2 כדי לקבל חומרים מהפריצה לקאסר אל-יהוד בראשית השבוע. בערוץ נוטים להיענות לבקשה, מכיוון שאין הבדל מהותי בין חומר הגלם לבין החומר ששודר וגלוי לכל. בנוסף, פנתה המשטרה לאתר ערוץ 7 בבקשה לקבל כתובות איי-פי של גולשים. האתר מפעיל פורום פופולרי מאוד בקרב נערי הגבעות וחוקרי המשטרה, המכונה "ארץ מולדת", ובאמצעות הכתובות ניתן יהיה לזהות את חבריו. ואולם, ההערכות הן כי האתר צפוי לסרב לבקשה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ