תשובת צה"ל למתנחלים: ניצן אלון לפיקוד מרכז

תת אלוף אלון, שסיים באחרונה את תפקידו כמפקד אוגדת איו"ש, נודע ביחסיו המתוחים עם ראשי המתנחלים והיה מטרה להתנכלויות

אנשיל פפר
אנשיל פפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אנשיל פפר
אנשיל פפר

תת אלוף ניצן אלון ששימש עד לאחרונה כמפקד אוגדת יהודה ושומרון יועלה לדרגת אלוף בחודשים הקרובים וימונה למפקד פיקוד מרכז במקומו של אבי מזרחי; כך נודע הערב (חמישי).

לאלון היו יחסים מתוחים מאד עם הנהגת המתנחלים והחזרתו לפיקוד מרכז, האחראית על גזרת יהודה ושומרון, לאחר תקופה קצרה כל כך מאז שסיים את תפקידו מהווה למעשה איתות למתנחלים כי צמרת צה"ל מגבה את הקצינים במאבקם בהתפרעויות.

אלון מצא עצמו בקיץ מטרה לקמפיין השמצות של הימין הקיצוני והותקף במקרים שונים על ידי פעילים שגידפו אותו, הקיפו את מכוניתו והפגינו מול ביתו. בראיון ל"הקול היהודי" אמר ביוני האחרון ח"כ יעקב כ"ץ כי אלון הוא "פוסט ציוני ושונא את ההתיישבות ביהודה ושומרון", וניבא כי בעתיד הוא יועמד לדין.

ההתנכלויות לאלון החלו לאחר הריגתו של בן יוסף לבנת סמוך לקבר יוסף והתגברו עם פרסום איגרת פרי עטו של אלון, בה ביקש למדר חיילים בעלי זיקה לנוער הגבעות ממידע על פעילות צה"ל.

ח"כ מיכאל בן ארי (האיחוד הלאומי) אמר הערב בתגובה, כי מינוי ניצן אלון הוא "תמצית הביטוי של פיל בחנות חרסינה". לדבריו, "בעת הזאת היה ראוי שאלוף פיקוד המרכז שימונה יהיה קצין שקול בעל דעות פוליטיות קצת פחות קיצוניות מאלון".

יו"ר ארץ ישראל שלנו, ברוך מרזל, אמר כי מינוי אלון מוכיח שכל רצונו של ברק הוא להגביה את הלהבות ולהביא למלחמת אחים. לדבריו, "מקומו של אלון במרצ ולא בצה"ל". פעיל הימין נעם פדרמן אמר כי מינוי אלון מהווה "הכרזת מלחמה על ההתיישבות".

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ