ברק רביד - צרובה
ברק רביד

שר הביטחון אהוד ברק ייפגש לפנות ערב בוושינגטון עם נשיא ארה"ב ברק אובמה. הפגישה תתקיים בשולי ועידת התנועה הרפורמית במלון שבו מתקיימת הוועידה. הפגישה, שתיערך בארבע עיניים, תתרחש שעה קלה לפני שהנשיא אובמה ינאם בפני באי הוועידה (תשע בערב שעון ישראל). הפגישה צפויה לעסוק בסוגיה האיראנית, בהתפתחויות במדינות ערב ובקיפאון בתהליך השלום.

זו הפגישה הראשונה בין השניים מזה למעלה משנתיים. הפגישה האחרונה בין אובמה לראש הממשלה בנימין נתניהו נערכה בשולי עצרת האו"ם בניו יורק בספטמבר.

נאומו של אובמה בוועידת התנועה הרפורמית הוא חלק ממאמציו לחזק את הקשרים עם הקהילה היהודית לקראת הבחירות לנשיאות בנובמבר 2012. אובמה צפוי להשתמש בנאום כדי להשיב ליריביו במפלגה הרפובליקאית הטוענים כי הוא אנטי-ישראלי. אובמה צפוי להציג את שורת הפעולות שביצע הממשל למען ישראל בשלוש השנים האחרונות. ולהביע מחייבות בלתי מעורערת לביטחון ישראל. ועידת התנועה הרפורמית היא סביבה נוחה יחסית עבור אובמה, שכן רוב משתתפי הוועידה גם נמנים על תומכיו ותומכי המפלגה הדמוקרטית.

שר הביטחון נאם לפנות בוקר בוועידה. הוא שב ואמר כי אין להסיר שום אופציה מהשולחן בנושא איראן, ושיבח את אובמה על התנגדותו לתוכנית הגרעין האיראנית.

הסנאטור דאז אובמה עם ברק ולבני ב-2008צילום: אריאל חרמוני / משרד הביטחון

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ