חיל האוויר הישראלי קיים אימון עם מקבילו האיטלקי

חיל האוויר ערך בתקופה האחרונה אימון עם חילות האוויר של נאט"ו ויוון. במקביל הודיע צה"ל על הקמת מפקדת עומק בראשות אלוף

אנשיל פפר
אנשיל פפר

חילות האוויר של ישראל ואיטליה סיימו אתמול אימון משותף בן שבועיים שבו השתתפו מטוסי קרב של שתי המדינות. באימון השתתפו שלוש טייסות קרב ישראליות ושתי טייסות איטלקיות.

באימון שנערך בבסיס עובדה שבדרום הנגב לקחו חלק מהצד האיטלקי מטוס הקרב האירופי המתקדם "יורופייטר", שזה היה ביקורו הראשון בישראל, ומטוס הקרב הוותיק "טורנדו". מהצד הישראלי לקחו חלק באימון מטוסי F-15I "רעם" מטייסת 69, מטוסי F-16C "ברק" של טייסת 110 ומטוסי F-16A "נץ" של "הטייסת האדומה" המתמחה בבימוי מטוסי אויב ומפעילה את המרכז לאימון מתקדם של חיל האוויר.

"במסגרת האימונים המשותפים אנו מצליחים להגיע לעומק התרגול, ולסוגי אימונים ביכולות הגבוהות ביותר" אמר ראש להק אוויר, תת-אלוף חגי טופולנסקי. האימון המשותף בא כחודשיים לאחר שחיל האוויר הישראלי ביצע תרגיל ארוך טווח ותרגיל משותף עם האיטלקים בבסיס דצ'ימונאנו שעל האי סרדיניה.

6 מתוך 6 |
1 מתוך 6 |
2 מתוך 6 |

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות ישירות לפייסבוק שלכם

זהו האימון המשותף שעורך חיל האוויר בחודש האחרון עם חיל אוויר מנאט"ו. לפני כשלושה שבועות, נערך בעובדה אימון עם מטוסי F-16 של חיל האוויר היווני ומטוסי קרב ישראלים. בניגוד לאימון עם האיטלקים, לא פרסם צה"ל את האימון המשותף עם היוונים כדי שלא להחמיר עוד יותר את היחסים הטעונים עם תורכיה, יריבתה של יוון.

ביום חמישי הודיע צה"ל על הקמת "מפקדת עומק" שתהיה ממונה על תכנון משימות לטווחים ארוכים, הרחק מגבולות ישראל. היחידה החדשה תטפל בין היתר במשימות הקשורות באיראן והברחת אמצעי הלחימה ממנה אל לבנון ורצועת עזה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ