אושר מינוי הראל לוקר למנכ"ל משרד ראש הממשלה

לוקר, אחיו של המזכיר הצבאי של נתניהו, הוא עורך דין המתמחה בנושאי מס שייצג משפחות בעלי הון, חברות וקרנות השקעה

מוטי בסוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מוטי בסוק

הממשלה אישרה הבוקר (ראשון) פה אחד לבקשת ראש הממשלה בנימין נתניהו, את המינוי של עו"ד הראל לוקר לתפקיד מנכ"ל משרד ראש הממשלה הבא. לוקר יכנס לתפקיד בעוד שבוע, ב-25 לדצמבר, 2011. "להראל שילוב גדול של תכונות יוצאות מהכלל. אני בטוח שהוא יתאקלם במהירות וימלא את תפקיד מנכ"ל משרד ראש הממשלה בהצלחה", אמר נתניהו על המינוי.

לפני כשבועיים, ב-5 בדצמבר, אושר המינוי של הראל לוקר בוועדת מינויים בראשות נציב שירות המדינה, משה דיין. הראל לוקר הוא אחיו של אלוף יוחנן לוקר, המזכיר הצבאי של נתניהו. הוא חסר כל ניסיון במינהל הציבורי. בהתאם להחלטת נציב שירות המדינה, חתמו שני האחים לוקר, בנפרד, על הסדר לניגוד עניינים, הכולל את המגבלות הנדרשות להסדרת מערכת היחסים ביניהם במשרד ראש הממשלה.

לוקר הוא יליד תל אביב, בוגר עירוני א' בת"א, בן 46. הטא למד משפטים באוניברסיטת ת"א ולמד לתואר שני באוניברסיטת ג'ורג'טאון בוושינגטון (עם התמחות בחשבונאות ובמיסוי). התמחה במשרדם של עורכי הדין ד"ר יורם דנציגר (היום שופט ביהמ"ש העליון) ודורי קלגסבלד. לוקר מתמחה בנושאי מס כ-15 שנה. עם לקוחותיו נמנים משפחות בעלות הון, קרנות השקעה פרטיות (פריווט אקוויטי), קרנות גידור והון סיכון, חברות הייטק, חברות זרות המשקיעות בארץ, חברות הנסחרות בארץ ובנאסד"ק, חברות נדל"ן וגופים בשוק ההון.

מנכ"ל משרד ראש הממשלה נחשב לאחד התפקידים החשובים והרגישים בשרות הציבורי. הוא הזרוע הארוכה של ראש הממשלה בכל משרדי הממשלה, בעיקר הכלכליים, ולפיכך נקרא לא פעם "מנכ"ל המנכ"לים". המנכ"ל מעורב בבניית תקציב המדינה ובניהולו. איל גבאי, המנכ"ל הקודם, מ עד לפני שלושה חודשים, עמד בראש וניהל, בו זמנית, כ-40 ועדות ממשלתיות וציבוריות.

לפני כחודשיים מינה נתניהו את מזכיר הממשלה, צבי האוזר, לממלא מקום מנכ"ל משרד ראש הממשלה. נתניהו בחן בחודשים האחרונים מספר מועמדים לתפקיד, ביניהם עוזי לוי ועמית לנג, בעבר סגנים לראש אגף תקציבים באוצר, ונחום לנגנטל, לשעבר ח"כ מטעם המפד"ל. לוקר הוא סרן במילואים. שירת כקצין ביחידה בשטחים וכחייל בלבנון. הוא נשוי ואב לשלושה ילדים וגר ברמת השרון.

הראל לוקר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ