ניר חסון
ניר חסון

משרד השיכון פרסם היום (ראשון) הודעה בדבר הכוונה לבנות כאלף יחידות דיור מעבר לקו הירוק – במזרח ירושלים ובגדה. ככל הנראה, מדובר בשלב נוסף ב"צעדי העונשין" של הממשלה בעקבות יוזמת הפלסטינים להתקבל לארגון אונסק"ו. על פי הודעת המשרד בעתיד הקרוב יפורסמו מכרזים לבניית 500 יחידות דיור בשכונת הר חומה שבדרום מערב ירושלים, 180 יחידות דיור יבנו בגבעת זאב, צפונית לירושלים ו-348 יחידות יבנו בעיר החרדית בית"ר עלית.

יש לציין כי בשלב זה אין מדובר במכרזים אלא בהודעה על מכרזים עתידיים, שפורסמה במסגרת הודעה לעיתונות על מכרזים רבים נוספים ברחבי הארץ. במשרד השיכון מעריכים כי רוב המכרזים יפורסמו בתוך מספר שבועות, וכי בתוך פחות משנה תחל הבנייה ברוב האתרים.

בשבוע שעבר אישרה מערכת הביטחון את הקמתה של שכונת קבע חדשה וחווה חקלאית ליד ההתנחלות אפרת. השכונה והחווה אמורות להיבנות באזור שחורג מהשטח הבנוי של אפרת, והן יביאו למעשה להרחבה של גוש עציון לכיוון צפון וצפון-מזרח. עם השלמתן, ההתיישבות בצפון גוש עציון תגיע עד לפאתי הפרברים הדרומיים של בית לחם.

בחודש ספטמבר הודיעה הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה בירושלים על אישור תוכנית להקמת 1,100 יחידות דיור בשכונת גילה בעיר, זאת למרות מורת רוח שהביע הממשל האמריקאי בזמנו מהתוכנית, שמרחיבה את גבולות השכונה שמעבר לקו הירוק.

ההחלטה גררה גינויים חריפים מצד שרת החוץ של האיחוד האירופי, קתרין אשטון, שאמרה כי שהמהלך חותר תחת המשא ומתן לשלום עם הפלסטינים. לדבריה, התרחבות ההתנחלויות "מאיימת על יישום פתרון שתי המדינות המוסכם על הצדדים". בלשכת ראש הממשלה דחו את הגינויים והבהירו כי גילה אינה התנחלות או מאחז, אלא שכונה בליבה של ירושלים המרוחקת חמש דקות ממרכז העיר.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ