יהונתן ליס
יהונתן ליס

שר החוץ, אביגדור ליברמן, אמר היום (שני) כי ישראל ביתנו עשויה להציג מחדש את החוק לייבוש ארגוני השמאל בנוסח המקורי שלו. זאת לאחר שראש הממשלה, בנימין נתניהו, בחר להקפיא את נוסח הפשרה החדש של החוק ולא להביאו להצבעה בינתיים.

"יכול להיות שזאת היתה טעות שלנו מלכתחילה ללכת על נוסחת הפשרה", אמר היום ליברמן בישיבת סיעת ישראל ביתנו, "היינו צריכים ללכת על הגרסה שלנו. על שותפות קואליציונית משלמים מחיר ושילמנו מחיר על הלויאליות שלנו. אני מקווה שנמצא מודל נכון לחוק הזה. אני רוצה אולי לחזור למודל המקורי שלנו".

שר החוץ אמר שביום רביעי הבא, מפלגתו תביא להצבעה את חוק צהר לפתיחת אזורי הרישום לנישואין. זאת, לאחר שאתמול אושר החוק בועדת השרים לענייני חקיקה, אך כיוון ששני שרים הגישו ערר על ההחלטה, תתכנס הועדה ביום ראשון הקרוב כדי לדון בחוק שוב. ליברמן הבהיר כי גם אם הועדה לא תכריע אם לתמוך בחוק או להתנגד לו, הוא יעלה ביום רביעי על שולחן הכנסת.

ליברמן בכנסת, השבועצילום: פתאל מיכל

עשו לנו לייק לקבלת מיטב החדשות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

ליברמן מתח ביקורת בישיבת הסיעה על ניסיונו של שר האנרגיה והמים וחבר מפלגתו, עוזי לנדאו, להביא להצבעה את חוק החשמל הכשר. "היו פה הרבה תקלות בטיפול בחוק הזה. מבחינתנו זה חוק שאין לו מקום בבית ספרנו ואין שום כוונה להעלות את החוק הזה, לקדם אותו או להביא אותו לשום דיון מקדים או מאוחר. לא נסכים להדרת הנשים, לא לאוטובוסים כשרים, לא לאוויר כשר ולא לחשמל כשר".

במהלך הישיבה דחה השר את ההערכות השונות שהקדמת הפריימריז בליכוד יובילו להקדמת הבחירות הבאות לכנסת. "אלה תהליכים פנימיים של כל מפלגה. בין זה לבין הקדמת הבחירות - מוקדם מדי לקבוע. אינני רואה סיבה אחת להקדים את הבחירות", אמר והוסיף כי "בעיתוי הזה, במצב הביטחוני באזורנו, להכניס את ישראל למהלך בחירות שייקח ארבעה חמישה חודשים - זה מעשה לא נכון. יש הרבה כתבים לענייני מפלגות שמשעמם להם והם מחפשים אקשן. זו לא סיבה מספיק מכובדת להכניס את כל המדינה לבחירות".‬

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ