מקורבי רה"מ מודים: היתה תקלה בטקס

לדבריהם, נתניהו עצמו אמר לאחר הטקס שבמהלכו זכה לשבחים רבים, כי הניסוח לא היה תקין וכי אם היה יודע על כך מראש - היה מנסח אחרת

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

גורמים בסביבתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו אמרו הערב (שלישי) כי ניסוח קטעי הקריינות בטקס האזכרה לקורבנות השריפה בכרמל היה "תקלה חמורה". לדבריהם, ראש הממשלה נתניהו עצמו התבטא לאחר הטקס כי הניסוח לא היה תקין וכי אם היה יודע על כך מראש, היה מנסח את הדברים אחרת.

מקורבי נתניהו ציינו כי קטעי הקריינות שכללו דברי שבח רבים לראש הממשלה גרמו למבוכה, "שהיתה יכולה להימנע אם גורמים מקצועיים שאחראים על כתיבת נאומיו של ראש הממשלה היו בודקים את הנוסח". לדבריהם, "המבוכה הזו לא היתה צריכה להתרחש בכלל".

עם זאת, למרות ההודאה, בסביבת נתניהו סירבו לומר מי הגורם שהיה אחראי ל"שיפוץ" קטעי הקריינות, שהועברו ללשכת ראש הממשלה מהמשרד לביטחון פנים, כמה ימים לפני הטקס.

בטקס שנערך אתמול, בעקבות התערבות לשכת נתניהו בתוכן קטעי הקישור, החמיא מנחה הטקס דן כנר לנתניהו פעמים רבות. בין השאר אמר כשהזמין את נתניהו לעלות לבמה כי "אני מתכבד להזמין את מי שהיה הראשון שהבין את גודל האירוע, רתם את כל הגורמים בארץ ובעולם לסייע בכיבוי השריפה ומאז דואג בלא לאות למשפחות שאיבדו את היקר להן מכל".

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והעדכונים ישירות אליכם

נתניהו נואם בטקס, אתמולצילום: גיל נחושתן

על האנדרטה לחללים אמר כנר כי "האנדרטה הוקמה ביוזמתו של ראש הממשלה מר בנימין נתניהו ובעבודתן המאומצת ובלוח זמנים קצר וצפוף מאוד של אנשי אגף משפחות והנצחה במשרד הביטחון. האנדרטה הזאת הוקמה ואושרה בממשלה ביוזמתו של העומד בראשה מר בנימין נתניהו ובתרומה נדיבה של תורמי קרן היסוד והקרן הקיימת לישראל".

חלק מחברי הכנסת צחקו היום על דברי ההקדמה לנתניהו אתמול בטקס. ח"כ איתן כבל (העבודה) נשא נאום מבודח שלעג לנתניהו: "אני עומד כאן לפניכם, בחיל ורעדה, אוחזת בי התרגשות רבה ואם יורשה לי גם צמרמורת קלה. אתמול, בטקס האזכרה לקורבנות האסון בשריפת הכרמל, כששמעתי את הסופרלטיבים האדירים, דברי השבח וההלל המדהימים שנאמרו על ראש הממשלה, נפקחו אזני ואורו עיני, לפתע פתאום הבנתי שכל אשר אמרתי עד היום בגנותו של ראש הממשלה-הינם דברי שטות והבל".

ח"כ אריה אלדד (האיחוד הלאומי) התייחס אף הוא לעניין ואמר: "היום נדליק נר ראשון של חנוכה, לציין את מרד המכבים ביוונים לפני יותר מ-2,200 שנה. המרד פרץ כזכור בהרי בנימין, הקרויים על שמו של ראש הממשלה שלנו, מר בנימין נתניהו. החוקרים חלוקים ביניהם בשאלה האם רוח המכבים היא זו המפעמת בלבו של ראש הממשלה שלנו, מר בנימין נתניהו, או שמא להיפך: מנהיגותו היא שהיתה מהכוחות המניעים את בני משפחת החשמונאים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ