ביקורת בירושלים על פגישת עבאס עם אמנה מונא

יו"ר הרשות הפלסטינית נפגש בטורקיה עם המחבלת המעורבת ברצח אופיר רחום ששוחררה בעסקת שליט. "מזעזע לראות את מי שטוען כי הוא מתיימר לעשות שלום נפגש עם רוצחת מתועבת"

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

גורמים בלשכת ראש הממשלה תקפו הערב את יו"ר הרשות מחמוד עבאס, בעקבות הפגישה שקיים בטורקיה עם המחבלת אמנה מונא ששוחררה במסגרת עסקת שליט. "מזעזע לראות את מי שטוען בפני כל העולם כי הוא מתיימר לעשות שלום עם ישראל, מרחיק עד לטורקיה כדי לפגוש רוצחת מתועבת", אמרו בלשכת נתניהו.

אבו מאזן נועד בטורקיה עם 10 אסירים ביטחוניים שגורשו לטורקיה במסגרת עסקת שליט, וקיים פגישה נפרדת עם מונא שנידונה למאסר עולם בשל מעורבתה בפיתויו ורציחתו של הנער אופיר רחום. 

 ג'יבריל רג'וב, שהשתתף אף הוא בפגישה, הגיב לטענות לשכת ראש הממשלה ב"קול ישראל", ואמר כי מונה אינה נמצאת בבידוד ומותר להיפגש איתה ולדבר איתה.

פגישת עבאס עם אמנה מונה והאסירים

במהלך ביצוע עסקת שליט, רגע לפני שעברה לרצועת עזה, מונא ניסתה עוד לעכב את העסקה בשל סירובה לעבור לרצועת עזה עקב היחסים הקשים בינה לבין אסירות מהחמאס בכלא. היא חששה כי גורמים ברצועה אך היא "שוכנעה" לבסוף והיא הועברה לבסוף למצרים.

ב-17 בינואר 2001 אספה אמנה מונא את הנער אופיר רחום מהתחנה המרכזית בירושלים והסיעה אותו לרמאללה, שם המתינו לו שני חמושים מהזרוע הצבאית של פתח, שניסו להעבירו למכוניתם. כשרחום התנגד, ירו בו מטווח קצר. כעבור שלושה ימים נעצרה מונא, אז בת 24, בביתה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ