אולמרט תוקף: "האם הכרזנו מלחמה על העולם?"

רה"מ לשעבר יצא נגד מדיניות מחליפו והתייחס לפעולות האלימות מצד פעילי הימין: "אם מבצעי פעולות 'תג המחיר' היו פלסטינים, הם היו במעצר מנהלי"

עמירם כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עמירם כהן

ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט השתתף היום (חמישי) בוועידת התאחדות האיכרים בכפר המכביה, והתייחס במהלך דברים שנשא למתיחות הדיפלומטית בין ישראל ואירופה ולפעולות האלימות של הימין הקיצוני שאירעו לאחרונה. ראש הממשלה לשעבר גם מתח ביקורת על בכירים בממשלה שלדעתו משלמים מס שפתיים בעודם מגנים את המעשים הללו, אבל למעשה עוצמים את עיניהם ומאפשרים את התרחשותם.

"העובדה שמתנחלים מכים חיילי צה"ל וזורקים עליהם אבנים והם עדיין לא עצורים ומסתובבים חופשי זה איום קשה על הדמוקרטיה", אמר. "הגיע הזמן להפסיק עם הסבלנות הזאת כלפי פורעי חוק אלימים". בהמשך ביקר ראש הממשלה לשעבר את התנהלות בכירי המערכת הפוליטית ותהה מדוע האחראים לפעולות האלימות נגד חיילים לא נענשים על כך.

"שמענו כמה מילות גינוי של גורמים ממשלתיים, בכירים ובכירים ביותר, שנאמרו כדי לצאת לידי חובה, אולם אם את הפעולה כנגד חיילי צה"ל היו עושים תושבי השטחים, האם מישהו מהם היה נתון במעצר בית בלבד או מסתובב ברחובות? הם היו מושמים מיד במעצר מנהלי של חצי שנה", טען אולמרט.

"אם אנחנו מדברים על דמוקרטיה ושלטון חוק, כיצד זה אפשרי שהם לא יושבים בבית הסוהר? מדוע הגורמים הממשלתיים לא משתמשים בסמכותם? פורעי החוק של תג מחיר פועלים ללא הפרעה ומבלי שמופעלת נגדם הסמכות השלטונית. יש כאלה שמגנים זאת ואחר כך עוצמים את עיניהם ונותנים להתרחשויות הללו לקרות. זה יימשך כל עוד תשלום מס השפתיים לא יפסק", אמר אולמרט.

לאחר מכן התייחס אולמרט להרעה ביחסים הדיפלומטים בין ישראל ואירופה. "אני שואל את עצמי האם מדינת ישראל החליטה להכריז מלחמה נגד כל העולם כולו. מדינת ישראל החליטה להניח בצד את כל המדינות החשובות בעולם, אנגליה, צרפת וגרמניה, משום שמה שמכביד עלינו מכביד גם עליהם. מהי מטרת הכרזת המלחמה על העולם המערבי האוהד את ישראל? איפה קולו של ראש הממשלה? מדוע אינו מתנער מהדברים שנאמרו נגד הטובים שבידידנו?", תהה אולמרט.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ