חאלד משעל: חמאס יתמקד מעתה במחאה עממית

עם זאת, לדבריו הארגון לא יזנח את האלימות נגד ישראל. משעל הוסיף כי חמאס תומך במדינה פלסטינית בגבולות 67. דוברו של נתניהו דחה את דבריו

אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אי-פי

חמאס יתמקד מעתה במחאה עממית, אולם לא יוותר על השימוש באלימות נגד ישראל, כך אמר היום (שישי) ראש הלשכה המדינית של חמאס חאלד משעל בראיון לסוכנות אי-פי. משעל נמצא בקהיר עם הנהגת הארגון במסגרת שיחות הפיוס בין הפלגים הפלסטינים. אמש דווח כי תנועתו דנה עם ראשי פתח על אפשרות הצטרפותה לאש"ף.

משעל אמר כי למחאה עממית יש "כוח של צונאמי", בהתייחסו למחאות בעולם הערבי. "לנו ולפתח יש כעת בסיס משותף שניתן לעבוד עליו, וזו המחאה העממית, שמבטאת את כוחו של העם", אמר.

בהמשך דבריו הביע משעל תמיכה בהקמת מדינה פלסטינית בגדה המערבית, רצועת עזה ומזרח ירושלים. "בינינו לבין פתח יש הבדלים פוליטיים, אולם הבסיס המשותף הוא הסכמה על מדינה בגבולות 67", אמר.

אבו מאזן ומשעל, ארכיוןצילום: אי–פי

דובר משרד ראש הממשלה, מארק רגב, דחה את דבריו של משעל, ואמר כי חמאס ממשיך לדרוש את החרבת מדינת ישראל. "עמדתו של הארגון ברורה ומוצהרת. הוא תומך בהשמדת ישראל, מתנגד להסכם שלום, ורואה בכל אזרח ישראלי מטרה לגיטימית", אמר.

משעל הדגיש בראיון כי חמאס לא מוותר על המאבק המזוין נגד ישראל. לדבריו, "כל עוד אדמותינו כבושות, יש לנו את הזכות להגן עליהן בכל האמצעים, כולל מאבק צבאי".
על הקרע בין חמאס לפתח אמר, "זה לא דבר נורמלי, ויש לסיים אותו". לדבריו, "האומה גדולה יותר מהמפלגה".

במהלך הראיון לסוכנות הידיעות אמר משעל שחמאס לא מוותר על המלחמה המזויינת נגד ישראל."כל עוד אדמותינו כבושות, יש לנו את הזכות להגן על אמותנו בכל האמצעים, כולל מאבק צבאי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ