חיים לוינסון ויניב קובוביץ

פרויקט "מכינה לחיים", שנועד לשלב את בוגרי המכינה הקדם צבאית אלישע בתפקידי ליבה במשטרת ישראל, התקיים במבני המכינה שהוקמו ללא היתר במאחז צופית. זאת בניגוד לנוהלי המשטרה, האוסרים מגורי שוטרים וקיום פעילות משטרתית במבנים שהוקמו ללא היתרים.

כפי שפורסם ב"הארץ" אתמול, ביולי האחרון חתמו מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב יוחנן דנינו, הרב חיים דרוקמן וראשי ישיבת אלישע על הסכם לפיו בני הישיבה ישתתפו בפרויקט שיכין אותם לשירות במשטרת ישראל. במסגרת הפרויקט התלמידים עוברים הכשרה בשיטור במקביל ללימודי הדת, לפי תוכנית שהותאמה לצרכיהם כדי שיוכלו לשלב בין השניים.

המכינה פועלת במאחז צופית, הנמצא על כביש 465, סמוך להתנחלות נווה צוף. על פי דו"ח שפיגל, שהוכן בשנת 2007 ומיפה את הבנייה בשטחים, המקום נבנה ללא היתרי בנייה כדין. "המאחז הוקם במאי 1999, על גבי אדמות מדינה שהוקצו להסתדרות הציונית, בתחום תוכנית בניין שסורבה על ידי שר הביטחון", נכתב בדו"ח, "במקום מתגוררים חמישים תלמידי המכינה הקדם צבאית במקום. יש בו 28 קראוונים, שני מבנים טרומיים, שתי מכולות, מרכיבי ביטחון ומגרש ספורט בפיתוח".

על פי דו"ח ששון מ-2005, העברת הקרקע מההסתדרות הציונית למכינה נעשתה שלא כדין, אולם הדבר לא מנע ממשרד השיכון ומחברת החשמל לסייע לבנייה במקום.

בקיץ האחרון פרסם היועץ המשפטי למשטרה, תת-ניצב שאול גורדון, הנחייה האוסרת על שוטרים להתגורר במקומות ללא היתרים. זאת בעקבות פניות שהתייחסו לשוטרים הגרים במאחזים לא חוקיים ולשוטרים בדואים הגרים בכפרים ללא היתרים. גורדון הודיע כי כל שוטר שיתברר כי גר במקום לא חוקי ייאלץ לבחור בין ביתו לבין עבודתו.

מהמשטרה נמסר בתגובה כי "מדובר בהתיישבות חוקית. מבנה אחד שהוקם ביישוב שלא על פי החוק נהרס כבר לפני שנה, והיישוב קיבל את כל האישורים הדרושים".

חניכי המכינה הקדם צבאית אלישע באימון, בחודש מארס האחרון

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ