שר ההגנה האיראני: תקיפה ישראלית תהיה התאבדות

לטענת הגנרל אחמד ואחידי, טהראן משכללת את מערך הלוחמה האווירית שלה, כולל "ייצור מטוסי סיור, תקיפה והגנה"

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

שר ההגנה בממשלת איראן, הגנרל אחמד ואחידי, התבטא אמש (ראשון) בנוגע לאפשרות שישראל תתקוף את איראן ואמר כי "המשטר הציוני מבודד לחלוטין ואינו מסוגל תחת שום נסיבות לתקוף את איראן, אלא אם הוא רוצה להתאבד". הוא הוסיף כי "מצב זה ייגרם הודות לעובדה שהיא (ישראל) תספוג מתקפות קטלניות מאיראן שיעשו אותה בלתי יציבה". ואחידי אמר את הדברים לסוכנות הידיעות האיראנית אירנ"א.

בהתייחס לשיפור מערך ההגנה של איראן, אמר שר ההגנה כי מדינתו משכללת את אמצעיה ללא סיוע ממדינות אחרות. "איראן נמצאת בעמדה ייחודית בכל התחומים, כולל ייצור מטוס סיור ומטוסי תקיפה והגנה. איראן אף עשתה כברת דרך בטכנולוגיית לוחמה אלקטרונית, בתעשייה האווירית ובטכנולוגיית הטילים".

ואחידי הוסיף כי לכידת המל"ט האמריקאי בראשית החודש היוותה הישג משמעותי עבור מדענים במדינה. "ארצות הברית, על ידי הפרת המרחב האווירי של איראן, לא רק הפרה את החוק הבינלאומי אלא חתרה תחת זכותן של איראן ואפגניסטאן שלמרבה הצער זכו לשתיקה מצד גופים בינלאומיים, ובמיוחד האו"ם".

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והעדכונים מהארץ ישירות אליכם

שלשום פתח חיל הים של איראן בתרגיל של עשרה ימים במים הבינלאומיים ליד נתיב הנפט האסטרטגי העובר במיצרי הורמוז. במסגרת התרגיל "וליאט 90" עשויות ספינות הצי האיראניות לחלוף סמוך לספינות צי אמריקאיות באזור.

הטלוויזיה הממלכתית דיווחה כי התרגיל הצבאי יתפרש על כ-2,000 ק"מ במימי המפרץ, מצפון האוקיינוס ההודי ועד למפרץ עדן, סמוך לכניסה לים האדום. במערב יש שרואים זאת כהפגנת כוח מצד איראן, על רקע ביקורת בינלאומית גוברת והולכת על תוכנית הגרעין שלה.

מפקד הצי, חביבואללה סייארי, אמר כי התמרונים נועדו להראות את יכולות ההגנה של איראן. "כדי להראות את כוחו, הצי צריך להיראות במים הבינלאומיים. הכרחי להראות את יכולות ההגנה של הצי", אמר. סאייארי אמר כי בתרגיל ישתתפו צוללות, טילי ים-קרקע, ספינות טילים, ספינות טורפדו ודבורים.

Read this article in English: Iran Defense Minister: Israeli strike would be a suicide mission

תגובות