ריבלין: "פתרון שתי המדינות אינו חיוני לעתידנו"

יו"ר הכנסת אמר את הדברים בעת ביקור בבית אל, על הריסת מאחז בהוראת בג"ץ אמר: "יש למצוא פתרון שיאפשר את השארת המקום על תילו"

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים לוינסון

יו"ר הכנסת, ח"כ ראובן ריבלין (ליכוד), סייר היום (שלישי) בהתנחלות בית אל בהזמנת תושב הישוב, ח"כ יעקב כץ (האיחוד הלאומי). בעת ביקורו בישיבת בית אל אמר ריבלין כי "פתרון שתי המדינות אינו חיוני לעתידנו". יו"ר הכנסת אמר כי רק ההכרה בזכותנו על הארץ תעניק ביטחון למדינה והוסיף כי הוא מקווה שעוד 10,000 איש יבואו לגור בבית אל והיא תהיה לעיר.

קודם לכן ביקר ריבלין בשכונת האולפנה (ג'אבל ערטיס),  מאחז שהמדינה התחייבה לפנות עד מאי הקרוב. ריבלין אמר כי "מדובר בעצם מעצמותיה של בית אל, אני מאמין בלב שלם שתושביה לא ביקשו לנשל איש. הרס השכונה בלתי אפשרי והוסיף שיש למצוא פתרון משפטי שיאפשר את השארת המקום על תילו".

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות אל הפייסבוק שלכם

מוקדם יותר החודש אישר משרד הביטחון את הקמתה של שכונת קבע חדשה וחווה חקלאית ליד ההתנחלות אפרת. השכונה והחווה אמורות להיבנות באזור שחורג מהשטח הבנוי של ההתנחלות, והן יביאו למעשה להרחבה של גוש עציון לכיוון צפון וצפון-מזרח. עם השלמתן, ההתיישבות בצפון גוש עציון תגיע ממש עד פאתי הפרברים הדרומיים של בית לחם.

בשבוע שעבר מסרו הנציגות האירופיות במועצת הביטחון של האו"ם בהצהרה מטעמן כי הן "מיואשות מההתפתחויות השליליות הללו". המהלך הישראלי להאיץ את הבנייה בהתנחלויות שולח מסר הרסני לדבריהן: "אנו קוראות לממשלה הישראלית לחזור בה מהצעדים הללו. הקמת מדינה פלסטינית ברת קיימא במסגרת פתרון שתי מדינות לשני עמים שיבטיח את ביטחונה של ישראל, מאוימת לנוכח ההרחבה השיטתית והמכוונת של ההתנחלויות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ