ח"כ כבל הודיע רשמית: אתמודד מול עיני על תפקיד יו"ר ההסתדרות

חבר הכנסת מהעבודה מתכוון לעמוד בראש רשימה שתאגד מנהיגים חברתיים ממחאת הקיץ

אופיר בר-זהר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אופיר בר-זהר

יו"ר סיעת העבודה חבר הכנסת איתן כבל הודיע באופן רשמי על כוונתו להתמודד על תפקיד יו"ר ההסתדרות נגד עופר עיני. כבל מתכוון לעמוד בראש רשימה שתאגד מנהיגים חברתיים ממחאת הקיץ וכן הוא חפץ לקבל את תמיכתן של מפלגות שונות. מפלגת הבית שלו - העבודה - בחרה ברוב גדול לתמוך ביו"ר ההסתדרות עיני, מקורבה של יו"ר המפלגה שלי יחימוביץ'.

כבל פירסם בפייסבוק שלו כי "ההסתדרות היא גוף שהפסיק למלא את תפקידו כביתם של האנשים העובדים במדינת ישראל, ומחאת הקיץ הוכיחה זאת הלכה למעשה. אני מתכוון לצאת למסע ארוך שמטרתו להחזיר את ההסתדרות לידיים של האדם העובד, לשבור את קשר השתיקה והפחד השולטים בה ולפתוח את השורות למצטרפים חדשים. אני קורא לכל מי שרוצה לעזור ולתרום להצטרף אליי. עם כל האנרגיות האדירות הטמונות בנו נצא יחד אל היעד במטרה אחת – לנצח".

כבל מתכוון לרוץ בראש רשימה חברתית שתאגד מנהיגים חברתיים מובילים מארגונים שונים וממחאת הקיץ. לדבריו "המטרה היא לתרגם את המחאה שפרצה פה בקיץ למעשים בשטח ולהפוך את ההסתדרות ליעד הפוליטי הראשון שלה".

איתן כבלצילום: תומר אפלבאום

בתקופה האחרונה קיים כבל פגישות עם מפלגות שונות אך עדיין לא ידוע האם מי מהן תודיע על תמיכה בו בהתמודדות המאתגרת מול היו"ר המכהן עיני. כבל נחשב למקורבו של עמיר פרץ, יריבה הפוליטי במפלגה של יחימוביץ'. במהלך נאומו של פרץ בוועידת העבודה האחרונה שבה התקבלה ההחלטה לתמוך במועמדותו של עיני, תקף פרץ באופן חריף את עיני ואת תמיכת מפלגת העבודה בו.

לכבל מצפה משוכה משפטית לפני שיוכל להתמודד לתפקיד. זאת מאחר שחברותו בהסתדרות לא היתה רציפה וחסרים לו שלושה חודשי חברות נוספים על מנת להתמודד על התפקיד. בסביבתו הסבירו כי הנושא נמצא בטיפול משפטי. בסביבת כבל אמרו כי יגיש להסתדרות בקשה להציג מועמדותו ובמידה והבקשה תידחה, תוגש עתירה לבית המשפט.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ