נתניהו משוכנע: סערת ההדרה היא מזימה נגדו

בתום כמעט שבועיים של עיסוק תקשורתי בתופעות ההדרה למיניה, הגיעו בלשכת ראש הממשלה למסקנה - כוחות גדולים ועלומים מעוניינים להפיל אותו

יוסי ורטר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יוסי ורטר

התכונה החיונית ביותר לפוליטיקאי היא הומור עצמי. פוליטיקאי שניחן בתכונת האופי הנדירה הזו יעיק פחות על סביבתו, יזיק פחות לבוחריו ולעצמו, ישגה פחות, ואם ישגה, ימהר לתקן. אמש, בכנסת, נתגלו סימני הומור עצמי אצל האיש שהציפיות ממנו בתחום הזה הן הכי נמוכות: בנימין נתניהו.

בפתח נאומו במליאה התבדח נתניהו על חשבונו בפרשה המביכה של דברי הקישור בטקס בכרמל. הוא עשה פארפרזה שנונה על נאום הקילוסין המפורסם של ח"כ איתן כבל וחתם במילים: "איתן, אני הייתי הראשון שזיהה את גודל הכישרון שלך".

שאפו. מתברר שבלשכת ראש הממשלה מסוגלים לנפק גם טקסטים שאינם הופכים את מי שמדקלם אותם ללעג ולקלס. בכל הנוגע לבריונות החרדית שמכה בנו יום אחר יום, אין צחוקים בלשכת ראש הממשלה. בתום כמעט שבועיים של עיסוק תקשורתי מאסיבי, שלא לומר אובססיבי, בתופעות ההדרה למיניה, הגיעו בלשכת נתניהו למסקנה דומה לזו שהסיקו בקיץ האחרון, בשיא המחאה החברתית: שזה אינו מקרי, אינו אקראי, ואינו תמים. שישנם כוחות גדולים ועלומים, שעומדים מאחורי הגל הזה, שמתדלקים אותו, שמציפים סיפור אחר סיפור, יום אחד יום. ושהמטרה היא, כמו בקיץ, להפיל את נתניהו.

החשדנות בלשכתו היא עובדת מצטיינת. נתניהוצילום: משה מילנר/לע"מ

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והפרשנויות ישירות לפייסבוק שלכם

הם מבקשים להבאיש את ריחו, ולגרום למשבר בינו לבין שותפיו החרדים בקואליציה - והכול למען היעד הבא: להכשיר את הקרקע הציבורית להקמת מפלגת מרכז חילונית, שתזעזע את המפה הפוליטית בבחירות הבאות.

נכון לאתמול, בסביבת נתניהו משוכנעים שהמזימה סוכלה, והתוכנית שובשה: נתניהו יצא בחריפות נגד התופעות הללו, אומרים אנשיו, החרדים צועקים ומייללים, (שזה טוב לנתניהו) אבל הקואליציה איתנה.

את הדברים הללו אמרו אתמול בפה מלא בסביבתו הקרובה של ראש הממשלה. האם הוא אישית, מאמין בתיאוריית המזימה, או שמדובר בספין? סביר להניח שגם וגם. נתניהו, מטבעו, וכמה מהקרובים לו, אינם נותנים לשום קונספירציה, אפילו שהיא עמומה, היולית ולא מגובה בראיות, לחמוק מתשומת לבם. החשדנות בלשכת ראש הממשלה היא עובדת מצטיינת. לעולם לא תנום ולא תישן. באמירות הללו יש גם אלמנט פוליטי מלכד: כשהליכודניקים שומעים שגורמי שמאל, או תורמים אנונימיים מחו"ל, חורשים רעות נגד מנהיגם, הם מיד מתקוממים ומתייצבים לימין המותקף.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ