ברק: חברות הייעוץ שלי בפירוק, ממתין לקבלת שכר מהעבר

שר הביטחון טען כי הפעולות בחברות הייעוץ שניהלו בנותיו נעשו בתום לב ובשקיפות. יו"ר הוועדה לביקורת המדינה: למה הממשלה לא סגרה את הפרשה?

יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס

שר הביטחון אהוד ברק זומן הבוקר (שני) לדיון בוועדה לביקורת המדינה בכנסת בנוגע לדו"ח המבקר על חברות הייעוץ שבבעלותו. יו"ר הוועדה, ח"כ רוני בר און (קדימה) מתח ביקורת על כך שהממשלה, שהיא גורם פורמאלי בלבד בפרשה, מתמהמהת ללא סיבה בחתימת החוזה עם שר הביטחון וסגירת הפרשה.

השר ברק הדגיש כי הוא "מתייחס ברצינות רבה לביקורת ורוחש למבקר הערכה רבה, מקבל את כל הממצאים ומיישם בפועל את הדו"ח". שר הביטחון טען כי כל הפעולות שנעשו בחברות הייעוץ נעשו בתום לב ובשקיפות, והוא נדרש עם בחירתו לתפקיד להפסיק בתוך ימים-ספורים פעילות עסקית בת חמש שנים.

"אני הייתי הרוח היחידה בחברות הללו, וכיום נשארה רק גביית הכספים מפעילות העבר. הכסף התקבל באישור ושולם עליו מס, ולאף אחת מהחברות לא היה קשר עם מערכת הביטחון", ציין ברק והוסיף כי "העברת המניות לבנותיי לא עמדה בניגוד לכללים אלא בניגוד לרוח הכללים כפי שקבע המבקר, והעמדנו לרשות המבקר ואנשיו את כל החומר, הדו"חות והמאזנים הכספיים. מדובר בתקלה שאירעה בתום לב, וכיום בחברות הייעוץ אין שום פעילות והן מחכות רק לגביית החובות".

  גם היועצת המשפטית של משרד המבקר, נורית ישראלי, ציינה בישיבה כי התיקונים שעליהם הצבענו נמצאים בהליכי-תיקון, והחברות בהליך פירוק.

  ח"כ אריה אלדד (האיחוד הלאומי) טען כי המבקר אמנם קבע שאין במעשי היבטים פלילים, אך הצביע על פגם אתי ציבורי, ושאל האם הממשלה הציבה רף כזה וקבעה כללים לחברי הממשלה ולאלו המועמדים להיות שרים. לעומתו ח"כ עינת וילף, חברת סיעתו של ברק, אמרה כי החלת הכללים גם על המועמדים להיות שרים היא הרחבת דרמטית מדי. "כל חבר כנסת, ולא מעט מחוץ למערכת הפוליטית מבקשים להיות שרים", טענה.

  תגיות קשורות:

  תגובות

  הזינו שם שיוצג באתר
  משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ