אופיר בר-זהר

כנס "תקשורת תחת אש" התקיים הבוקר (שני) בכנסת ללא נוכחות של חברי כנסת מהליכוד. הכנס עסק ב"מתקפה על התקשורת הציבורית והפרטית בישראל, באמצעות חקיקה ואמצעים כלכליים", ובין היתר השתתפו בו מגיש ערוץ 1 לשעבר חיים יבין ויו"ר האופוזיציה ציפי לבני. על היעדרותם של חברי הכנסת מהליכוד אמר מארגן הכנס נחמן שי כי "לצערי הרב ראש הממשלה ושריו סירבו להשתתף בדיון, גם לאי השתתפותם יש משמעות. אני רואה פה מאבק על הדמוקרטיה הישראלית. מי שרוצה לחיות בדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון שיידע שיש לכך מחיר". 

"היום ברור מי ממנה את המנהלים, הכתבים והעורכים ברשות השידור", אמר חיים יבין בכנס. "זה קו ישיר מלשכת ראש הממשלה, בניסיון להשתיל בדעת הקהל מסר פוליטי מסוים ולהגביל את הדיון הציבורי לרוח הימנית לאומנית של הרוב הפוליטי ששולט היום בכנסת". יבין הוסיף כי "נראה כבר שהאנטי ציוניות משתלטת על המדינה: הצעת החוק לשון הרע, חוק העמותות, המתקפה המתמשכת על בית המשפט העליון - כל הדברים מנותקים זה מזה מתרחשים בנפרד ואנו אמורים להאמין לזה? תופעת תג מחיר והדרת הנשים גם הן לא מנותקות. כל אלה יוצרים אותה חומה".

ממלא מקום מנכ"ל חברת החדשות של ערוץ 10 אורי רוזן, אמר: "מטריד אותי שכולם פה חושבים שהערוץ יינצל. הבעיה שלנו פשוטה לפתרון, אבל כשהוא מתגלגל למקום שבו מתקבלות ההחלטות, הוא נדחה. בעוד 27 ימים שידורי הערוץ יסתיימו, אלא אם יקרה נס".

הדיון הקודם על עתידו של ערוץ 10 בוועדת הכלכלהצילום: שפלן טס

"הכוונה לסגור את ערוץ 10 כבר מזמן לא נסתרת", אמרה יו"ר האופוזיציה ציפי לבני. "רשות השידור כבר מזמן לא ציבורי אלא שידור ממשלתי מטעם. זה מכוונת מכוון, מתוך השקפת עולם אידיאולוגית, שנוגעת לא רק לתקשורת... נתניהו אמר בשלהי כהונתו הקודמת 'הם מפחדים', ועכשיו הוא דואג לזה שכולם יפחדו באמת".

חבר הכנסת שאול מופז מקדימה אמר כי "כל מי שהדמוקרטיה יקרה ללבו... פונה לרה"מ ואומר לו 'הפסק את הרס הדמוקרטיה ואת רמיסתה ביד גסה. פניה של מדינת ישראל אינם שלך לעשות בהם ככל העולה על רוחך. קיבלת פיקדון יקר ועליך להחזיר אותו'".


לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ