הרב הצבאי הראשי: לפטר את רב חיל האוויר בשל התנגדותו לשירת נשים

הרב הראשי פרץ המליץ למפקדי חיל האוויר לסיים את תפקידו של הרב ראב"ד לאחר עזיבתו את פרויקט שח"ר. גורמים בחיל: לא כדאי לחתוך. המצב רגיש

גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן

רב חיל האוויר, סא"ל רם משה ראב"ד, נקרא לבירור היום אצל הרב הצבאי הראשי, תא"ל רפי פרץ. לאחר השיחה עמו, המליץ הרבצ"ר למפקדיו של ראב"ד בחיל האוויר לסיים את תפקידו בצה"ל כעת.

עם זאת, גורמים בחיל האוויר הסבירו כי מסקנות חותכות לגבי המשך שירותו בצה"ל של סא"ל ראב"ד יתקבלו לאחר בחינה ממושכת, ולא "כדאי לחתוך בסכין החד, כאן ועכשיו. המצב במילא רגיש מאוד בעקבות האירועים", אמרו.

מקורות בצה"ל הסבירו היום כי סא"ל ראב"ד ימשיך בתפקידו כרב חיל האוויר, וסיום תפקידו נוגע רק לפעילותו בתכנית לשילוב חרדים ועל כן לא צפוי "אקט משמעתי" נגדו. מחר בשעות הערב ייערך לו בירור עם מפקדיו בחיל האוויר, ובכל אופן הבהירו בצה"ל כי שינוי בהמשך שירותו יכול להיקבע רק על ידיהם.

מדובר צה"ל נמסר כי פרויקט שירות חרדים - "שח"ר" הינו חלק מהמאמץ הלאומי לגיוס כלל מגזרי החברה הישראלית ובכללם הציבור החרדי. בשנים האחרונות חל גידול משמעותי בהיקף בני המגזר החרדי המתגייסים לצה"ל ושילובם במסלולים שונים בכלל זרועות הצבא, צה"ל רואה בכך חשיבות ופועל להרחבת היקף המתגייסים.

בעקבות התנהלותו אמש של רב חיה"א, סא"ל רם משה ראב"ד, זימן הבוקר הרבצ"ר, תא"ל רפי פרץ, את הקצין לבירור נוקב ובסיומו העביר את המלצותיו למפקדי הקצין בחיה"א אשר ממשיכים בבירור".

רב חיל האוויר ראב"דצילום: דובר צה"ל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ