נתניהו: האזרחים הערבים בישראל שווי זכויות

רה"מ נאם בפני 3,000 יהודים צעירים מחו"ל. לדבריו, "בישראל יש לערבים זכויות מלאות, דבר הנמנע מהם בכל המדינות המכתרות אותנו"

איימי נייסטת
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איימי נייסטת

ראש הממשלה בנימין נתניהו נאם אמש בירושלים בפני 3,000 משתתפים בכנס "תגלית", וקרא לצעירים היהודים לחזור לארצותיהם ולספר בהן את האמת על ישראל. בנאומו הדגיש נתניהו כי ישראל היא "מדינה שבה יש לערבים זכויות מלאות, דבר שנמנע מהם בכל המדינות הגדולות המכתרות אותנו".

ראש הממשלה הוסיף כי "זו מדינה שבה אשה משמשת נשיאת בית המשפט העליון, אשה מחזיקה בדרגת אלוף בצבא. אשה במדינה הזו יכולה לשבת בכל מקום שבו היא רוצה לשבת. זו העמדה שלנו. זוהי מדינה חופשית. נאמרות השמצות רבות כל כך על ישראל. הדרך היחידה להיאבק בשקר היא לומר את האמת".

נתניהו ביקש ממשתתפי הכנס שכשישובו לביתם יספרו למכריהם אודות היותה של ישראל מדינה חופשית. "ספרו להם על מדינה שבה האנשים חופשיים ליזום, לעבוד, לדבר", הדגיש. "זו מדינה שבה אפשר למתוח ביקורת על ראש הממשלה", הוסיף בבדיחות הדעת, "על אף שהוא אף פעם לא טועה".

נתניהו בכנס "תגלית" אתמולצילום: מרק ישראל סלם

ראש הממשלה נתניהו חתם את נאומו אתמול בבקשה שכל המשתתפים בכנס יהיו חלק ממדינת ישראל.

"בין אם תחליטו לעלות או להישאר שם - תהיו גאים במורשת שלכם, בישראל", הדגיש, "כולכם תוכלו להיות שגרירים למען ישראל, בין אם תחזרו לכאן או תישארו במקומותיכם, תהיו גאים במורשת שלכם. זו המולדת שלכם. כאן נוצרה זהותו של העם היהודי, עד שגורשנו מכאן וסירבנו לעשות מה ששום עם בהיסטוריה לא עשה. סירבנו להיעלם". נאומו של נתניהו התקבל בתשואות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ