בני קצובר: לפרק את הדמוקרטיה ולהכפיף אותה ליהדות

קצובר, ממנהיגי המתנחלים בשומרון, מציע את התשובה שלו "לכל האיומים". לטענתו, הדיון בהדרת נשים הוא "קמפיין הסתה שיזם השמאל"

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חיים לוינסון

בני קצובר, ממנהיגי המתנחלים בשומרון, קורא לפרק את הדמוקרטיה הישראלית ולהכפיף אותה ליהדות. בראיון שהעניק ל"בית משיח", ביטאון פלג התנועה המשיחית של חב"ד, גולל קצובר את השקפתו החדשה, שיש לה מהלכים בקרב המתנחלים.

"הייתי אומר שכיום לדמוקרטיה הישראלית יש תפקיד אחד מרכזי והוא להיעלם מהשטח", אומר קצובר בראיון. "הדמוקרטיה הישראלית סיימה את תפקידה, והיא חייבת להתפרק ולהתכופף בפני היהדות. היום כל האירועים מנתבים להכרה שאין דרך אחרת, אלא להעמיד במרכז את העניין היהודי על פני כל עניין אחר, וזו התשובה לכל המצב והאיומים".

קודם לכך בראיון דיבר קצובר על הקמפיין נגד הדרת נשים, ואמר: "אנחנו כבר התבשרנו על ההסתה הזו בעיצומו של גל ההסתה הקודם, נגד נוער הגבעות. כיוון שפעילים שלנו מחוברים לכל הרשתות של גופי השמאל, ידענו שמתוכנן קמפיין ההסתה ושהגל העיקרי עוד לפנינו. מדובר על אותה הסתה, נגד נוער הגבעות ונגד הציבור החרדי. פעילי השמאל מבשלים קמפיינים מתוזמנים נגד כל מה שמריח קדושה, כשיש להם שתי כוונות: האחת פוליטית - לערער את הממשלה ולקטוף מניות בדעת הקהל, והשנייה לפעול נגד כל היסודות של האמונה היהודית.

"באמונה היהודית יש פרק מרכזי לנושא ארץ ישראל, ויש פרק לעניין הצניעות ולנושאים נוספים, ונגד היסודות האלו הם פועלים. התקשורת עושה קמפיין סביב מעשים שוליים, כדי לפגוע בזהות היהודית. לדעתי, יש מקום לשיתוף פעולה בין הציבור החרדי לציבור הדתי. דווקא מתוך ההסתה הזו יכולה להיות פריצת דרך של שיתוף פעולה בין הציבור החרדי לציבור הדתי-לאומי. ההסתה נגדנו היא מאותו שורש אנטי-יהודי שרוצה לעקור את הכל - והלוואי ותימצא הדרך לשיתוף פעולה ואחדות".

צילום: ניר קידר

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

ניתוח זה הוביל אותו למסקנה שהדמוקרטיה בישראל סיימה את תפקידה.

מאז 2008 עומד קצובר בראש "ועד מתיישבי שומרון", עמותה המנהלת מאבקים פוליטיים בשומרון, שהובילה מהלכי שטח נרחבים במאבק בהקפאת הבנייה והריסה במאחזים. הוא מקובל על נוער הגבעות בשל עמדותיו ואינו ממהר לגנות פעולותיו. הקו שמייצג קצובר צובר תאוצה בקרב המתנחלים מאז פינוי גוש קטיף. אז רבים דיברו על "התפכחות" מהדמוקרטיה בישראל. קצובר הוא אחד הסבורים שיש להישאר בשטחים גם לאחר פינוים.

קצובר היה מראשוני הנהגת המתנחלים והצטרף ל"גוש אמונים" מראשית דרכה. הוא הקים את גרעין אלון מורה, שהתנחל בשומרון בשנת 1975. לאחר מכן היה ראש המועצה האזורית שומרון, עד 1993.

קצובר אמר בתגובה ש"אני סבור שהדמוקרטיה הישראלית במתכונת הזאת מוצאת את עצמה בעימותים בלתי פוסקים עם הזהות היהודית, ובשנים האחרונות בכל פעם היא מכופפת את הזהות היהודית. במתכונת הזאת לדמוקרטיה יש משימה אחת - להתפרק".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ