פרסום ראשון |

יו"ר הקואליציה אלקין מופיע כמוסר מידע לפעילי הימין שהואשמו במעקב אחר צה"ל

על פי מסמכי החקירה, אלקין (ליכוד) מסר ל"חמ"ל המאחזים" שהוקם לסיכול פינויים כי "לא מדובר ברמת גלעד". אלקין: רק הודעתי שלא מפרים הסכם

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים לוינסון

יו"ר הקואליציה וחבר הכנסת זאב אלקין (ליכוד) הוא אחד מהמקורות שהעבירו מידע ל"חמ"ל מאחזים", שנגד חמישה מחבריו הוגשו היום כתבי אישום באשמת איסוף מידע סודי על כוחות צה"ל. כך עולה מחומר החקירה של המשטרה והשב"כ. אלקין הוא גם חבר ועדת חוץ וביטחון, ויו"ר ועדת המשנה שלה לענייני איו"ש.

על פי כתב האישום, ב-2011 החליטו הנאשמים לסכל את הכוונה לפינוי מאחזים. ביוני אמר מאיר הכהן, כי יש לתפעל מוקד טלפוני שיאסוף מידע על תנועת כוחות חשודה. הנאשמים הקימו חמ"ל מאחזים באמצעות טלפון טוקמן, והפיצו אותו בקרב פעילים.

הם ניהלו "דו"חות מודיעין מפורטים" והגדירו אנשים מסוימים כ"תצפיתנים", "עוקבים" ו"סיירים". בסך הכל הם נעזרו ב-30 מקורות מידע, חלקם חיילים בשירות סדיר - שמסרו מידע מדויק על תנועת כוחות וזמנים שבהם אמורים להיהרס המאחזים. כמו כן, הם החזיקו בדירה בה התגוררו חייקין, אטינגר ואליהו 11 "עזרים מודיעיניים" - תצלומי אוויר שסיווגם סודי, שכללו קודים ומיפוי גיאוגרפי של אזורים ומאחזים, ותוכניות מבצעיות לפינוי מאחזים. על פי כתב האישום, אפי חייקין, דוד אליהו ומאיר אטינגר תפעלו את החמ"ל והזינו את כל המידע לקובץ אקסל.

יו"ר הקואליציה זאב אלקיןצילום: תומר אפלבאום

אחד המדווחים היה חבר הכנסת זאב אלקין. מחומר החקירה עולה כי ביום ראשון, 11 לדצמבר, החלה תנועת כוחות שמשכה את תשומת לב החמ"ל. החשד היה כי יש כוונה להרוס מבנים ברמת גלעד או מצפה יצהר, שני מקומות שהמדינה התחייבה בפני בג"ץ כי היא תפנה. בסופו של דבר לא התרחש דבר באותו יום. אולם בזמן המתח והמעקבים, דיווח ח"כ אלקין כי "לא מדובר ברמת גלעד", והדיווח נרשם על ידי הקבוצה.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והעדכונים ישירות אליכם

לטענת מקורבי הנאשמים, עניין זה ממחיש כי החמ"ל עסק בפעילות מחאה לגיטימית וגלויה, שלקחו בה חלק חברי כנסת כמו אלקין.

מטעמו של ח"כ אלקין נמסר בתגובה: "מכיוון שהייתי מעורב מאחורי הקלעים בעניין רמת גלעד, והיו שמועות שהולכים לפנות, בדקתי מול מי שבדקתי שזה לא נכון וסימסתי, נדמה לי לאורית סטרוק (פעילת ימין ותיקה מחברון - ח"ל) ולגרשון מסיקה (ראש המועצה האזורית שומרון - ח"ל) ואני חושב שזהו. אמרתי שזה לא רמת גלעד, ושהשמועות שהולכים לשבור את ההסכם זה לא נכון. אני שומר כל סמס ואין לי סמס כזה. לכן אני מניח שזה ציטוט משיחה שלי עם אחד מראשי ההתיישבות שדיברו איתי באותו לילה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ