פלסטיני נעצר עם אקדח מאולתר ו-11 מטעני צינור

האדם נתפס עם התחמושת במעבר ליד ג'נין. לא ברור אם תכנן עם 3 חבריו שנעצרו פיגוע בבימ"ש צבאי במקום או שניסו להיכנס לשטחי ישראל

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גילי כהן
גילי כהן

כוחות הביטחון עצרו היום (ראשון) במעבר סאלם שבגזרת ג'נין ארבעה פלסטינים שנשאו עמם אקדח מאולתר, תחמושת, סכין וכן 11 מטעני צינור.

חייל בגדוד תעוז של המשטרה הצבאית, ששהה בעמדת שמירה סמוך לבית המשפט הצבאי בסאלם הבחין בשעות הבוקר בפלסטיני שמנסה לעבור מחסום שנמצא במקום, כשמתוך מעילו בצבצו חוטים. כאשר עבר הפלסטיני בגלאי המתכות שנמצא במתחם, המכשיר צפצף, ומאוחר יותר זוהו על גופו שלושה מטעני צינור, שמונה מטעני צינור נוספים בתיקו, אקדח מאולתר וכן תחמושת. מפקד הגדוד, סגן אלוף ארז רבן, סיפר ל"הארץ" כי "אל הפלסטיני התלוו שלושה בני אדם נוספים, אולם בחיפוש עליהם לא נמצא דבר".

עשו לנו לייק וקבלו חדשות ופרשנויות ישירות לפייסבוק שלכם

בעקבות האירוע נסגר המחסום לתנועה והופסקה פעילות בית הדין הצבאי. לא ברור מתי תתחדש הפעילות במקום.

בצה"ל הסבירו כי ניתן להיכנס לבית המשפט דרך המחסום, אך ניתן גם להיכנס לשטחי ישראל. עם זאת, סגן אלוף רבן הסביר כי לשם כך היו צריכים הפלסטינים לעבור מאבטח נוסף להערים עליו. "אני לא זוכר כזה היקף של מטענים". לשאלה אם תכננו הפלסטינים לבצע פיגוע בבית המשפט הצבאי או בשטחי ישראל, השיב רבן: "אני לא יודע. (נדע) רק על פי חקירה של המשטרה וכוחות הביטחון בהמשך".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ