יאיר לפיד נכנס לפוליטיקה: הודיע על פרישה מחדשות ערוץ 2

הערכה: התפטר מחשש שחוק הצינון יחול עליו. לפיד הביע תקווה שפרישתו תבלום את קידומו של "החוק המביש והאנטי-דמוקרטי", כלשונו

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

איש התקשורת יאיר לפיד הודיע היום לאנשי חדשות 2 על עזיבת החברה בשל רצונו  להתמודד במערכת הבחירות הקרובה. לפיד הגיש עד היום את התוכנית "אולפן שישי" בערוץ 2 והיה בעל טור בעיתון "ידיעות אחרונות". בעבר הצהיר לפיד שיתן התראה של חצי שנה לפני כניסה לפוליטיקה.

עדיין לא ידוע באיזו רשימה יתמודד לפיד בבחירות הבאות, אך לפי ההערכות הוא ירוץ ברשימה עצמאית שיקים. סקרים שונים שנערכו בתקופה האחרונה ניבאו לו כ-15 מנדטים.

בעקבות ההודעה התמלא עמוד הפייסבוק של יאיר לפיד בברכות על ההחלטה. העמוד שהוקם לאחרונה היווה פלטפורמה נוספת שבה הביע לפיד את דעותיו על ענייני היום. בינתיים נמנע לפיד מלהגיב להתפתחויות בעמוד שלו.

חברת החדשות של ערוץ 2 מסרה, כי לפיד הודיע היום למנכ"ל אבי וייס כי הוא מבקש לפרוש מחברת החדשות ומהגשת "אולפן שישי", נוכח כוונתו להיכנס לחיים הציבוריים. לפי ההודעה, וייס הביע צער רב על עזיבתו של לפיד - אך אמר כי הוא מבין את הצעד.

וייס אמר כי התכנית "אולפן שישי" בהגשתו של לפיד זכתה לפופולריות רבה בקרב הציבור והגיעה להישגים מקצועיים מרשימים ביותר. לפיד הודה לוייס ולעורך "אולפן שישי", גולן יוכפז, על האמון המקצועי והאישי שנתנו בו בארבע השנים האחרונות וכן לעורכים, לכתבים, לפרשנים וליתר אנשי צוות התוכנית. לפיד הוסיף כי הוא מקווה שפרישתו מ"אולפן שישי" תבלום את "תהליך החקיקה של החוק המביש והאנטי-דמוקרטי לצינון עיתונאים שזכה לכינוי 'חוק לפיד'".

יאיר לפיד מחוץ לביתו, היוםצילום: דניאל בר-און

עשו לנו לייק בפייסבוק וקבלו את מיטב הכתבות של הארץ ישירות אליכם

בחדשות 2 הוסיפו כי טרם הוחלט מי יחליף את לפיד. לפיד לא יגיש גם את מהדורת "אולפן שישי" הקרובה, ועדיין לא הוחלט מי יתפוס את מקומו.

יו"ר ועדת הכלכלה כרמל שאמה-הכהן כבר הבהיר בפייסבוק שלו כי בכוונתו להמשיך בהליכי החקיקה בנושא צינון עיתונאים. "להערכתי יאיר לפיד יפרוש מהמסך ויעבור רשמית לשדה הפוליטי עוד לפני השלמת חקיקת החוק להפרדת הפוליטיקה והתקשורת, ואז מי שייסוג מחקיקת צינון לאנשי תקשורת יוכיח שהייתה לו כוונה פרסונלית". יו"ר ועדת החוקה, ח"כ דוד רותם (ישראל ביתנו) הבהיר כי אין לו כוונה לדחות את הדיון בחוק הצינון שנקבע ליום רביעי: "מועד הדיון ישתנה רק לבקשת מציעי החוק".

לבני ברכה: תצטרפו לפוליטיקה

יו"ר מפלגת העבודה, שלי יחימוביץ, שהיתה גם היא עיתונאית ב"אולפן שישי" לפני שעברה לפוליטיקה בירכה את לפיד: "הוא אדם איכותי אשר יביא יכולות אישיות לזירה הציבורית". עם זאת הוסיפה כי הוא "יחזק את אלו המאמינים בימין כלכלי ושמרני. לפיד, יחד עם לבני ונתניהו, מייצג ערכים חברתיים הפוכים מאלו של מפלגת העבודה שלה ערכים סוציאל דמוקרטים חדים וברורים".

איור: עמוס בידרמן

חברי הכנסת זהבה גלאון וניצן הורוביץ (מרצ) ביקשו לאחל ללפיד הצלחה והוסיפו כי "טוב עשה שפרש ושם קץ לנסיון חקיקה מסוכן, פרסונלי ומביש. עיתונאי לא צריך צינון ולא ראוי היה לנסות למנוע ממנו להתמודד".

ראש האופוזיציה ציפי לבני בירכה גם היא: "צריך לברך כל אדם שבוחר בדרך הזו. יותר ויותר אנשים מבינים שאי אפשר להסתפק בדיבורים ופעולות תחת האמירה- 'זה לא פוליטי' - ולתת לאחרים לקבוע את גורלנו. תצטרפו לפוליטיקה, רק ככה אפשר לשנות את ישראל לטובה".

ח"כ דני דנון (ליכוד) מצדו עקץ את לפיד: "טוב שסגר לעצמו את המיקרופון כעת, וזנח את פעולותיו לקידום מעמדו האישי על ידי תעמולה פוליטית בחסות בתקשורת. הגיע הזמן שיפעל לפי ערך ההוגנות שהציב לעצמו ויפסיק להשתמש בשופר התקשורתי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ